Droga w Parsęcku oficjalnie otwarta. Będą też termomodernizacje świetlic wiejskich

  • KW
  • 2017-09-22 12:51:47
Droga w Parsęcku oficjalnie otwarta. Będą też termomodernizacje świetlic wiejskich
  • Foto: TV Gawex

Gmina Szczecinek realizuje kolejne inwestycje. Wczoraj (21.09) w Parsęcku odbyło się oficjalne otwarcie wyremontowanej drogi, którego dokonali wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa oraz wójt gminy Szczecinek Ryszard Jasionas. Podczas czwartkowego spotkania podpisano również umowy na termomodernizacje świetlic wiejskich.

W roku 2017 gmina Szczecinek zaplanowała przeprowadzenie szeregu inwestycji o łącznej wartości ponad 10 mln złotych. Jedną z nich była modernizacja kilometrowego odcinka drogi w Parsęcku, którą zrealizowano ze środków województwa zachodniopomorskiego. Wczoraj odbyło się oficjalne otwarcie, na które zaproszony został wicemarszałek Jarosław Rzepa. Inwestycja, którą przeprowadziliśmy kosztowała ponad 254 tysiące złotych. Droga ma długość 920 metrów, zbudowana z płyt betonowych, drogowych. Położono tutaj 1840 sztuk płyt - scharakteryzował przedsięwzięcie wójt Ryszard Jasionas. Bardzo serdecznie gratuluję pozytywnego zakończenia, gdyż nie jest teraz łatwe wyłonić solidnego wykonawcę drogi (...). Jak widać przy niewystarczających środkach na położenie asfaltu, można drogi wyremontować taniej, ale równie dobrze - gratulował wicemarszałek.

Przy okazji wczorajszego spotkania podpisano również umowy na realizację innych inwestycji. Chodzi o termomodernizacje budynków świetlic wiejskich w Wilczych Laskach, Turowie i Parsęcku w ramach programu operacyjnego województwa zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. Na świetlicę wiejską w Turowie, gdzie będzie zmiana części poszycia dachowego, docieplenie ścian i podłogi, wykonanie nowej posadzki, wymiana okien i drzwi oraz wentylacja mechaniczna przeznaczone zostanie 237 tys. zł -  wyliczał wójt i zaznaczył, że w świetlicy w Parsęcku wykonane zostaną takie same prace jak w Turowie. Świetlica w Wilczych Laskach również zostanie odnowiona i przeznaczone zostanie na ten cel ponad 170 tys. złotych. Łączna wartość dofinansowania tych zadań ze środków unijnych to 561 tysięcy złotych, natomiast cała inwestycja opiewa na 700 tys. zł.

Jak zapowiedział wójt gminy Szczecinek Ryszard Jasionas to jeszcze nie wszystko w zakresie realizowanych i planowanych inwestycji. Mieszkańcy gminy niebawem spodziewać się mogą kolejnych prac i remontów.

Komentarze (1)

PełnaZgoda 2017-10-01 22:46

No i elegancko, widąc jak na dłoni, że jak się chce to można i nie trzeba się zasłaniać wymówkami. Droga na pierwszy rzut oka wygląda skromnie, ale te płyty betonowe są bardzo solidne, nie pękają no i są znacznie jaśniejsze, przez co bezpieczniejsze. Kto jeździł tamtędy po zmroku wie, o czym mówie.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: