Grzybobranie na wrzosowej polanie po raz ósmy

  • KW
  • 2017-09-21 13:41:36
Grzybobranie na wrzosowej polanie po raz ósmy
  • Foto: TV Gawex

W środę (20.09) na terenie lasów Nadleśnictwa Borne Sulinowo po raz kolejny zostało zorganizowane „Grzybobranie na wrzosowej polanie” dla kadry i młodzieży z Ochotniczych Hufców Pracy. W konkursie udział wzięło 13 drużyn. Na uczestników oprócz grzybobrania czekały także inne atrakcje, między innymi wykład o historii Bornego Sulinowa oraz poczęstunek.

Wczoraj do Bornego Sulinowa zjechała się kadra Ochotniczych Hufców Pracy z województwa zachodniopomorskiego wraz z młodzieżą, aby wziąć udział w ósmym już konkursie ''Grzybobranie na wrzosowej polanie''. Organizatorem tej imprezy była Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczego Hufca Pracy ze Szczecina oraz Hufiec Pracy w Szczecinku. Grzybobranie poprzedziło spotkanie uczestników konkursu w Izbie Muzealnej. Po prelekcji uczestnicy udali się do lasu, gdzie leśnik przedstawił zasady właściwego korzystania z zasobów naturalnych i bezpiecznego poruszania się po lesie. Zostały również omówione istotne zagadnienia dotyczące zdrowia, zachowań prozdrowotnych i metod rozpoznawania grzybów.

Na grzybobranie zostali zaproszeni między innymi: Poseł RP Małgorzata Golińska, Poseł RP Artur Szałabawka - były Wojewódzki Komendant OHP oraz Poseł RP Leszek Dobrzyński ze Szczecina. Na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek oraz poczęstunek, natomiast zwycięzcy za zebranie jak największej ilości grzybów otrzymali atrakcyjne nagrody.

Współorganizatorami imprezy byli: Urząd Miasta Borne Sulinowo, Nadleśnictwo Borne Sulinowo, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna ze Szczecinka oraz Budynek Kulturalno-Oświatowy w Bornem Sulinowie.

Relacja z wydarzenia już dzisiaj (21.09) w TV Gawex.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: