8 nietrzeźwych kierujących zatrzymano w ciągu jednego dnia

  • KW
  • 2017-09-19 12:14:01
8 nietrzeźwych kierujących zatrzymano w ciągu jednego dnia
  • Foto: TV Gawex

Koszalińscy policjanci tylko w w ciągu jednego dnia zatrzymali na drogach miasta i powiatu 8 osób, które wykazały się brakiem wyobraźni kierując pojazdami pod wpływem alkoholu. Rekordzistą był 50-latek, u którego badanie wykazało prawie 2,1 promila alkoholu w organizmie.

W trakcie każdego dnia policjanci z drogówki mobilizują siły. Dbając o bezpieczeństwo na drogach prowadzą intensywne kontrole kierowców, wyłączając z ruchu tych, którzy za nic mają obowiązujące przepisy, a tym samy  zdrowie, a czasami życie swoje i innych osób.

Policjanci patrolujący główne trasy Koszalina tylko jednego dnia zatrzymali aż ośmiu nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszy z zatrzymanych to 29-latek, który pod wpływem alkoholu jechał fiatem ulicą Szczecińską. Mężczyzna w trakcie kontroli miał poważne problemy z wylegitymowaniem się interweniującemu patrolowi. Policjanci od razu zorientowali się, że kierujący jest nietrzeźwy. 29-latek w chwili wykonywania u niego pomiaru na trzeźwość miał prawie promil alkoholu w organizmie. Ponadto wstępne badanie narkotesterem wykazało, że w jego organizmie znajduje się również marihuana, amfetamina i kokaina - relacjonuje podkom. Monika Kosiec z KMP w Koszalinie.

Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą był 50-latek, który poruszał się ulicą Kościuszki pojazdem marki Mercedes, mając w organizmie prawie 2,1 promila alkoholu. Mundurowi nie dopuścili również do dalszej jazdy 37-latka, który jadąc iveco w Biesiekierzu miał w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem.

Jak dodaje podkom. M. Kosiec, w trakcie prowadzonych działań policjanci wyłączyli z ruchu jeszcze dwie osoby, które zlekceważyły ciążący na nich zakaz prowadzenia pojazdów. Sprawami wszystkich zatrzymanych kierowców zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: