Integracja międzypokoleniowa niepełnosprawnych mieszkańców powiatu drawskiego

  • KW
  • 2017-09-19 12:00:59
Integracja międzypokoleniowa niepełnosprawnych mieszkańców powiatu drawskiego
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim

14 września 2017 roku na stadionie miejskim i wzdłuż j. Drawsko w Czaplinku odbyły się IV POWIATOWE MISTRZOSTWA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – „MARSZ NORDIC WALKING”, których organizatorem było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Otwórzmy Serca” z Czaplinka.

To sportowo – integracyjne wydarzenie było adresowane do osób niepełnosprawnych w wieku od 10 lat do 70+. Jego uczestnicy to mieszkańcy gminy Czaplinek oraz gmin powiatu drawskiego. W szranki stanęły reprezentacje: TPD - Koło „Misiaki” ze Złocieńca, ZPE-T z Bobrowa, DPS z Darskowa, Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy - Ośrodka Rehabilitacyjno – Kulturalnego z Drawska Pomorskiego, Koła Pomocy Dzieciom z Niepełnosprawnością Ruchową z Kalisza Pomorskiego, Polskiego Związku Emerytów i Rencistów z Wierzchowa, Klubu Seniora przy Wspólnocie Lokalnej z Czaplinka, Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Otwórzmy Serca” z Czaplinka.

Powitania i otwarcia marszu dokonali: Stanisław Kuczyński - Starosta Drawski, Adam Kośmider - Burmistrz Czaplinka oraz Janina Żwirko - Prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych „Otwórzmy Serca”. Około 100 uczestników startowało na trasie 2,5 km oraz około 90 uczestników na 5 km. Po powrocie z tras wszyscy integrowali się przy muzyce i poczęstunku.

Organizację imprezy wsparły finansowo samorządy – Powiat Drawski oraz Gmina Czaplinek. Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii wiekowej otrzymali puchary, medale i nagrody, a wszyscy uczestnicy medale i materiały promocyjne ufundowane przez Gminę Czaplinek, miejscowe firmy oraz indywidualnych darczyńców. Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Otwórzmy Serca” z Czaplinka składa serdeczne podziękowania wszystkim partnerom za pomoc w realizacji i współfinansowanie tego projektu. Szczególne podziękowania kierowane są do wolontariuszek - wychowanek Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Czaplinku, ratownikom medycznym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czaplinku, trenerom i sympatykom Klubu Sportowego „Lech Czaplinek”, Czaplineckiemu Ośrodkowi Kultury, pracownikom Urzędu Miejskiego w Czaplinku. Organizację Mistrzostw wsparła Powiatowa Społeczna Rada Osób Niepełnosprawnych oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Drawsku Pomorskim.

info: Starostwo Powiatowe w Drawsku Pomorskim

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: