Żebranie w stroju klauna, blokowanie radiowozu straży miejskiej oraz nietoperz na ulicy Wyszyńskiego

  • KW
  • 2017-09-18 13:36:53
Żebranie w stroju klauna, blokowanie radiowozu straży miejskiej oraz nietoperz na ulicy Wyszyńskiego
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 11.09.2017 r. do 17.09.2017 r. strażnicy podjęli 109 interwencji w stosunku do 104 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 36 zdarzeń, z czego w 32 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

11.09.2017 około godziny 21:10 zespół ratunkowy telefonicznie zgłosił do dyżurnego straży miejskiej mężczyznę, który potrzebuje naszej pomocy na ul. Kaszubskiej 3. Na miejscu zastano zespół ratunkowy, który udzielał pomocy mężczyźnie ze złamana ręką. Lekarz stwierdził, że nie potrzebuje on pomocy lekarskiej i przekazał go strażnikom. Mężczyzna ten został przewieziony przez strażników do pobliskiego ośrodka dla bezdomnych.

14.09.2017 około godziny 15:40 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył na wysokości stanicy wędkarskiej przechodzącą kobietą, która upadła i leżała na chodniku. Na telefoniczną informację do dyspozytora pogotowia ratunkowego odmówiono wyjazdu w związku, z czym na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej. Kobieta była przytomna. Oświadczyła strażnikom, iż wcześniej przeszła operację, ale po przewróceniu się nie jest w stanie się podnieść. Ponownie na miejsce wezwano zespół ratunkowy, który zabrał kobietę do szpitala.

15.09.2017 r. około godziny 9:55 na ul. Pilskiej strażnicy udzielali pomocy ratownikom medycznym, którzy udzielali pomocy rowerzyście z atakiem epilepsji. Mężczyzna został zabrany do szpitala, a rower, którym jechał strażnicy przewieźli do KPP w Szczecinku.

15.09.2017 r. około godziny 11:30 operator kamer monitoringu wizyjnego ujawnił jak na ul. Wyszyńskiego, na wysokości sklepu NETTO mężczyzna ubrany w strój klowna zaczepia przechodniów o pieniądze. Na miejscu wylegitymowano tego mężczyznę. Zaczepiając przechodniów trzymał w ręce kartkę z napisem „Bardzo proszę o pomoc. Zbieram na jedzenie dla młodszego rodzeństwa”. Był to mężczyzna narodowości rumuńskiej. To już 8 przypadek uprawiania żebractwa w Szczecinku przez osoby o tym nazwisku, łącznie przypadków uprawiania żebractwa przez osoby o tym samym nazwisku odnotowaliśmy 16. Osoby te przyjeżdżają z Piły i z tego procederu zrobiły sobie źródło zarobku. Po wylegitymowaniu go został pouczony i oddalił się. Podejmowana interwencja nie spodobała się młodemu mężczyźnie pochodzącemu z Debrzna. Uniemożliwiał on odjechanie załogi radiowozu, stawał na drodze, swoim zachowaniem zakłócał spokój i porządek w tym miejscu. W związku z tym, że odmówił wylegitymowania się na miejsce wezwano patrol policji, który dopiero po dłuższych rozmowach wylegitymował go. Na tego mężczyznę zostanie skierowany wniosek o ukaranie.

16.09.2017 około godziny 10:45 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne wezwanie na ul. Wyszyńskiego do leżącego na schodach nietoperza. Na miejscu złapano nietoperza do klatki i przewieziono do weterynarii.

16.09.2017 około godziny 11:25 strażnicy zostali wezwani na ul. Rzeczną, gdzie przechodzień złapał młodego łabędzia, który połknął żyłkę z haczykiem. Łabędź miał opleciony żyłką dziób uniemożliwiający mu pobieranie pokarmu. Łabędzia przewieziono do lekarza weterynarii, który udzielił mu pomocy, a następnie został z powrotem wypuszczony do wody na wysokości ul. Rzecznej.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: