Rozpoczyna się kolejna edycja programu ''Starszy brat, starsza siostra''

  • KW
  • 2017-09-18 12:40:28
Rozpoczyna się kolejna edycja programu ''Starszy brat, starsza siostra''
  • Foto: archiwum TV Gawex / jubileusz 25-lecia programu Starszy Brat, Strasza Siostra

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szczecinku rozpoczyna nabór kandydatów na wolontariuszy do Programu ''Starszy brat, starsza siostra''.

W dniach od 13 do 20 września b.r. koordynator programu podczas lekcji przybliży uczniom szczecineckich szkół ponadgimnazjalnych ideę tej formy wolontariatu i zachęci do zostania przyszywanym starszym rodzeństwem dla potrzebującego wsparcia dziecka. Zadaniem wolontariusza, który ukończy 30-godzinne szkolenie, jest wspieranie Młodszego Brata, bądź Młodszej Siostry w rozwijaniu zainteresowań, wspólne spędzanie czasu wolnego, a także pomoc w nauce.

Więcej informacji na temat szkolenia programu "Starszy brat, starsza siostra" przekazanych zostanie na spotkaniu organizacyjnym dla kandydatów na wolontariuszy, które odbędzie się w dniu 20 września (środa) o godzinie 16:30 w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Szczecinku, ul. Wiejska 4. Równolegle trwa nabór dzieci chcących uczestniczyć w programie jako Młodsi Bracia i Siostry.

Zgłoszenia dziecka dokonuje rodzic lub opiekun prawny u pracownika socjalnego MOPS Szczecinek. Dodatkowe informacje można uzyskać u koordynatora Programu Pani Agnieszki Piskozub-Rynkiewicz dzwoniąc pod numer telefonu (94) 37 280 09.

info: MOPS

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: