[FOTOGALERIA] Powiatowo-Gminne Święto Plonów w Juchowie

  • KW
  • 2017-09-16 19:20:12
[FOTOGALERIA] Powiatowo-Gminne Święto Plonów w Juchowie
  • Foto: TV Gawex

W Juchowie trwają tegoroczne Dożynki Powiatowo-Gminne. Tym razem gospodarzem naszego regionalnego święta plonów jest gmina Borne Sulinowo wraz ze Starostą Szczecineckim Krzysztofem Lisem. Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców powiatu między innymi konkursy, zabawy, stoiska z pysznym jedzeniem, rękodziełem czy żywnością ekologiczną.

Święto Plonów rozpoczęło się od uroczystej mszy świętej o godzinie 11:00. Następnie uczestnicy korowodem przeszli na boisko za szkołą w Juchowie, a także wzięli udział w obrzędzie dożynkowym.  Po oficjalnej części przyszedł czas na występy artystyczne, konkurencje oraz odwiedzanie stoisk. Organizatorzy zaplanowali szereg atrakcji, w tym m.in. stoiska z ekologiczną żywnością wytwarzaną na terenie powiatu szczecineckiego, sprzętem rolniczym, rękodziełem, stoiska doradczo-konsultacyjne oraz degustacyjne.

Nie zabrakło też tradycyjnie konkursów dla gmin powiatu szczecineckiego, w których można było zdobyć cenne nagrody. Dożynki zakończą się zabawą taneczną w plenerze, która rozpoczęła się o godzinie 19:00 i potrwa do 23:00. 

Obszerna relacja z wydarzenia w poniedziałek (18.09) w TV GAWEX. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: