Kolejne miejsca pracy w Szczecinku. Firma BHK rozpoczęła produkcję w Szczecineckim Klastrze Meblowym

  • KW
  • 2017-09-15 17:28:06
Kolejne miejsca pracy w Szczecinku. Firma BHK rozpoczęła produkcję w Szczecineckim Klastrze Meblowym
  • Foto: TV Gawex

W piątek (15 września) o godzinie 15:00 odbyło się oficjalne otwarcie firmy BHK Polska Sp. z o.o., która rozpoczyna właśnie produkcję w Szczecineckim Klastrze Meblowym. Przypomnijmy, klaster został utworzony i jest koordynowany przez firmę Kronospan, która jest właścicielem w pełni przygotowanych obszarów (44,18 ha), posiadających bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę techniczną. BHK to czwarta, po Tvilum, Stol-Tap i FHU Grześkowiak firma działająca w ramach Szczecineckiego Klastra Meblowego.

BHK to niemiecka, rodzinna firma z 40-letnią historią. Została założona w 1971 r. w Büren przez Heinricha Kottmann, Wilhelma Vogt and Elisabeth Willemsen. Jest prowadzona w drugiej już generacji przez Petera Kottmann i Heinza Kottmann. Firma produkuje elementy wyposażenia wnętrz, komponenty do produkcji mebli (drzwi meblowe, części do łóżek itp.) oraz systemy do renowacji schodów. Pod marką Moderna produkuje także nowoczesne podłogi.

List intencyjny, deklarujący inwestycję nad Trzesieckiem, w lutym bieżącego roku podpisali przedstawiciele firmy BHK Holz-und Kunststoff KGH Kottmann z dyrektorem Kronospanu Krzysztofem Aleksandrowiczem. Natomiast dzisiaj oficjalnie otwarto fabrykę. W uroczystości udział wzięli między innymi: Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, przedstawiciele firmy Kronospan oraz Urzędu Marszałkowskiego, pracownicy firmy oraz zaproszeni goście.

Relacja z wydarzenia w poniedziałek (18.09) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: