Wypożyczył auto posługując się sfałszowanym prawem jazdy. Miał też aktywny zakaz prowadzenia pojazdów

  • KW
  • 2017-09-15 07:53:28
Wypożyczył auto posługując się sfałszowanym prawem jazdy. Miał też aktywny zakaz prowadzenia pojazdów
  • Foto: TV Gawex

Czujność pracownika wypożyczalni samochodów doprowadziła do zatrzymania 29-latka. Jak ustalili policjanci z II Komisariatu w Koszalinie mężczyzna wypożyczył auto posługując się sfałszowanym prawem jazdy. Dodatkowo sam posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów.

29-letni mężczyzna posiadający aktywny zakaz prowadzenia pojazdów "wpadł na pomysł" jak oszukać pracownika wypożyczalni aut. Za pomocą internetu zamówił wypełniony blankiet dokumentu, który może służyć tylko do celów kolekcjonerskich. Z otrzymanym prawem jazdy udał się, żeby wypożyczyć samochód. Obsługujący go pracownik firmy od razu nabrał wątpliwości co do autentyczności okazanego dokumentu - informuje podkom. Monika Kosiec z KMP w Koszalinie i dodaje, że mężczyzna zakwestionował tożsamość mężczyzny i wezwał na miejsce policjantów z II Komisariatu Policji w Koszalinie.           

Kryminalni ustalili, że dane 29-latka w dokumencie i wypełnionym wniosku nie są identyczne. Widniejący numer PESEL odbiegał znacznie od daty urodzenia mężczyzny, a i numer prawa jazdy był niezgodny z obowiązującym. Blankiet ponadto był zbyt miękki i nie posiadał wszystkich cech charakterystycznych. Policjanci po sprawdzeniu w policyjnych systemach potwierdzili wątpliwości pracownika, co do autentyczności dokumentu. Wtedy okazało się również, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Kryminalni ustalili prawdziwe dane 29-latka oraz miejsce jego pobytu. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali mężczyznę, a wypożyczone przez niego auto zostało zwrócone właścicielowi.

Jak informuje podkom. Monika Kosiec, podejrzanemu już zostały przedstawione zarzuty, za które zgodnie z kodeksem karnym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: