Porozumienie Samorządowe zaprasza rodziców na spektakl dotyczący uzależnień

  • KW
  • 2017-09-14 13:07:36
Porozumienie Samorządowe zaprasza rodziców na spektakl dotyczący uzależnień
  • Foto: TV Gawex

Wczoraj (13.09) w godzinach popołudniowych odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego. Podczas spotkania z mediami przedstawiciele ugrupowania, ze Starostą Szczecineckim Krzysztofem Lisem na czele, zaprosili wszystkich rodziców na spektakl „Działka”, który poruszy tematy związane z uzależnieniami.

Porozumienie Samorządowe znane jest z tego, iż chętnie włącza się w różnego rodzaju akcji charytatywnych oraz społecznych. W tym roku zorganizowano między innymi wydarzenie pn. „Być mądrym na drodze”, dedykowane do młodych ludzi, którzy dopiero co uzyskują prawo jazdy i nie są jeszcze doświadczeni. Pisaliśmy o tym w artykule: [WIDEO] Akcja społeczna ''Być mądrym na drodze'' w kinie Wolność. Kolejne wydarzenie to spektakl „Działka” dotyczący uzależnień. Tym razem stowarzyszenie zaprasza na to przedstawienie rodziców. Spektakl ten dedykujemy do rodziców. W maju odbyła się prezentacja spektaklu w kinie Wolność i dedykowaliśmy go młodzieży. Mówi on o tym, co jest związane z używkami, czyli narkotykami i dopalaczami. To doskonała okazja, aby rodzice skorzystali z wiedzy i z tego, co w wymowie tego spektaklu jest - zachęca Krzysztof Lis.

Każdy, kto jest rodzicem, powinien wziąć udział w tym spektaklu, aby zdobyć wiedzę na temat uzależnień, dowiedzieć się między innymi jak reagować i jak pomóc dzieciom. Spektakl, który został przygotowany przez aktorów warszawskich, dzięki uprzejmości stowarzyszenia będzie dostępny dla wszystkich rodziców. Daje on możliwość pokazania jak na wiele spraw patrzą rodzice (...). Pewne rzeczy zobaczymy z drugiej strony - opowiada o szczegółach spektaklu Izabela Jadwiżyc, promotor zdrowia PSSE w Szczecinku. Wszystkim nam zależy na zdrowiu naszych dzieci i nie chcemy, aby wpadli oni w szpony uzależnień - narkotyków czy dopalaczy - dodaje.

Spektakl odbędzie się 26 września o godzinie 17:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku.

Komentarze (2)

Qwerty 2017-09-14 20:48

Porozumienie Samorządowe to my pomocni, przyjaźni, skuteczni w ustawianiu kolesi bez kompetencji na wszystkich możliwych do zgarnięcia stoleczkach

Gość 2017-09-15 13:57

Dokładnie. Okazuje się w praktyce i podejściu do petenta. Wiedzy adekwatnej do pełnienia stanowiska zero. Wiem po sobie jak rozmawiałam ostatnio z Panią Fujt. Wiedza na temat oświaty i prawa samorządowego zerowa. Muł i wodorosty. Bzdury jakie ta osoba mówiłą po prostu sięgały dna absurdu. Pozostało tylko parcie na szkło i ładny wygląd. To trzeba przyznać.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: