''Górka rynkowa ma potężny potencjał'' - wyciąg narciarski w Szczecinku w 2018 roku

  • KW
  • 2017-09-14 11:26:04
''Górka rynkowa ma potężny potencjał'' - wyciąg narciarski w Szczecinku w 2018 roku
  • Foto: wizualizacje UM Szczecinek

O tym, że Szczecinek będzie miał swój wyciąg narciarski informowaliśmy już kilka miesięcy temu. Teraz powracamy do tematu, gdyż w ostatnich dniach, w szczecineckim ratuszu doszło do spotkania związanego właśnie z górką rynkową, gdzie owy wyciąg miałby powstać.

Szczecinecka Strefa Aktywnego Wypoczynku zlokalizowana przy osiedlu Kopernika to jedno z najładniejszych miejsc wypoczynkowych w Szczecinku. Zgodnie z planami miasta, wokół niej powstawać mają kolejne inwestycje, które w przyszłości stworzą swego rodzaju kompleks. Kilka dni temu zakończył się I etap budowy skateplazy, natomiast wiadomo też, że kolejną atrakcją tam zlokalizowaną będzie wyciąg narciarski, który zostanie wybudowany na górce rynkowej. I właśnie na ten temat dyskutowano ostatnio w ratuszu. Przyjechała do nas firma z Chorzowa, która zajmuje się produkcją wyciągów od strony projektowej aż po użytkowanie. Zweryfikowaliśmy nasze pomysły, okazało się, że górka rynkowa ma potężny potencjał - mówi nam Zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak, który nie ukrywa, że cała inwestycja potrzebuje ogromnych nakładów. Tych aspektów jest mnóstwo: przeprofilowanie, zabezpieczenie statyczności górki, posadowienie masztów, długości trasy i wyciągu orczykowego, naśnieżenie. Dziś już wiemy, że z takiej górki można wykonać zjazdy od 100 do 200 metrów - dodaje.

Inwestycja najprawdopodobniej zrealizowana zostanie w 2018 roku. Oznacza to, że kolejny sezon zimowy mieszkańcom Szczecinka i turystim może upłynąć pod znakiem szaleństw na stoku narciarskim.

Komentarze (4)

Bobby 2017-09-14 18:13

Kolejny przykład bezsensownego wydawania naszych pieniędzy przez władze miasta. Załóżmy jeszcze hodowlę reniferów i zbudujmy domek świętego Mikołaja. Te kolejne pomysły są tak irracjonalne, że to się w głowie nie mieści. A wiele realnych potrzeb mieszkańców nadal nie zrealizowanych i nie ma na nie pieniędzy.

muniek997 2018-01-09 10:20

Panie Bobby uwazam ze to dobry pomysl w miescie jesty duzo dzieci i nie kazde moze wyjechac w gory to po pierwsze ,a po drugie to zdecydowanie wole aby miasto wydawalo pieniadze na sport i rekreacje niz na pomniki czy bzdurne reklamy partyjne . Brawo dla radnych miasta za pomysl

Bobby 2018-01-10 09:35

Jest prawie połowa stycznia a śniegu jak dotąd nie widać, więc o jakim narciarstwie tu mowa? Ogarnij się i przeczytaj mój komentarz jeszcze raz... gdzie ja tam piszę, żeby wydawać na pomniki czy reklamy partyjne? Może zamiast pieniędzy na wyciąg wydajmy na szkolnictwo podstawowe bo Muniek 997 nie potrafi nadal czytać ze zrozumieniem.

Tech . 2018-07-23 08:48

Ten stok to bzdura śniegu nigdy tam nie będzie !!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: