Silne wiatry w regionie. Strażacy mieli pełne ręce roboty

  • KW
  • 2017-09-14 10:02:24
Silne wiatry w regionie. Strażacy mieli pełne ręce roboty
  • Foto: OSP Barwice

Środowy wieczór oraz miniona noc nie należała do spokojnych dla strażaków z powiatu szczecineckiego. Zgodnie z ostrzeżeniami meteorologicznymi w naszym regionie wystąpiły silne wiatry, które wyrządziły sporo szkód - doszło między innymi do blokowania dróg poprzez powalone drzewa.

Jak informują strażacy z OSP Barwice, w środę o godz. 20:55 zostali zadysponowani do powalonego konaru na trasie nr 171 Barwice - Trzemienko. Po dojeździe na miejsce zastali powalony konar oraz konar wiszący na drzewie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ściągnęli konar oraz pocięli je i złożyli na poboczu. Nie zabrakło również interwencji na drodze krajowej nr 11, gdzie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bobolicach w miejscowości Janowiec usuwali powalone drzewo.

Interweniowali też białoborscy strażacy   o godz 17:51 wezwano ich do powalonych drzew w miejscowości Kaliska. Na miejscu nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na pocięciu drzew i złożeniu ich na poboczu drogi - informuje OSP Biały Bór. 

Niebezpiecznie było też na trasie Łubowo-Borne Sulinowo. Jedno z drzew złamało się i stwarzało zagrożenie dla poruszających się tym odcinkiem drogi. Strażacy z OSP Łubowo szybko poradzili sobie z tym niebezpieczeństwem.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: