W Szczecinku zaczyna się sezon grzewczy

  • KW
  • 2017-09-12 13:03:14
W Szczecinku zaczyna się sezon grzewczy
  • Foto: TV Gawex

Już niedługo rozpocznie się jesień i temperatura powietrza będzie coraz niższa. Jest to też czas, kiedy szczecinecka Miejska Energetyka Cieplna rozpoczyna kolejny sezon grzewczy. Tradycyjnie o tym, kiedy grzejniki w mieszkaniach zrobią się ciepłe, zadecydują odbiorcy ciepła.

Przypomnijmy, sezon cieplny umownie rozpoczyna się 1 września i trwa aż do 31 maja. W tym czasie Miejska Energetyka Cieplna musi być gotowa na ewentualne dostarczenie ogrzewania. Przed wieloma laty decyzję o rozpoczęciu sezonu cieplnego podejmował wojewoda. Dzisiaj decydują o tym odbiorcy ciepła - to na ich złożone zapotrzebowanie MEC uruchamia okres grzewczy. W Szczecinku pierwsze zamówienia już się pojawiły i dla mieszkańców bloków przy ulicy Kopernika oraz Wodociągowej sezon grzewczy już się rozpoczął.

Mimo tego, że pierwsi mieszkańcy mogą już korzystać z ogrzewania, Miejska Energetyka Cieplna nadal przygotowuje się do sezonu między innymi poprzez rozruchy technologiczne sieci. Warto pamiętać, że z chwilą, gdy znajdziemy informację na klatkach schodowych o rozpoczęciu sezonu grzewczego w naszych mieszkaniach, koniecznym jest odkręcenie kaloryferów, aby sprawdzić szczelność i ewentualne odpowietrzyć nasze grzejniki.

Komentarze (1)

ewa 2019-09-17 07:43

u mnie zimno jak ......., co roku trzeba zmarznąć i rozchorować się, i dopiero potem grzeją!!!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: