Mieszkańcy Szczecinka zaatakowali dwóch spacerujących pilaninów. Przywłaszczyli też pieniądze oraz czapkę

  • KW
  • 2017-09-12 07:35:21
Mieszkańcy Szczecinka zaatakowali dwóch spacerujących pilaninów. Przywłaszczyli też pieniądze oraz czapkę
  • Foto: TV Gawex

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku zatrzymali i rozliczyli trzech mężczyzn w wieku 20-25 lat, którzy pobili a następnie okradli dwóch przypadkowych przechodniów. Sąd wobec dwóch zatrzymanych zastosował tymczasowy areszt, natomiast ich towarzysz jest pod policyjnym dozorem. Za czyn, który popełnili grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek na jednej z ulic znajdującej się w centrum Szczecinka. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, trzech mężczyzn wyszło z budynku i zaatakowało dwóch spacerujących tam 20-letnich mieszkańców Piły.

Jeden z 25-letnich sprawców zaczął szarpać jednego z poszkodowanych i zadawać mu ciosy grożąc pozbawieniem życia. Po doprowadzeniu zaatakowanych mężczyzn do stanu bezbronności, dwóch 25-letnich sprawców zażądało od nich wydania pieniędzy. Natomiast trzeci 20-letni towarzysz przyglądał się temu znajdując się po drugiej stronie ulicy. Mężczyźni przywłaszczyli pieniądze oraz czapkę, po czym oddalili się z miejsca zdarzenia - relacjonuje sierż. Ewa Żaglewska z KPP w Szczecinku.

Policja o całym zdarzeniu powiadomiona została przez świadka zaistniałej sytuacji. Na miejsce przyjechał patrol, który w wyniku penetracji pobliskich ulic oraz budynków ujawnił dwie osoby przypominające rysopisem sprawców. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do szczecineckiej jednostki, gdzie zostali rozpoznani przez osoby pokrzywdzone. W wyniku dalszych czynności, trzeci ze sprawców został zatrzymany w piątek wieczorem. Sprawcami tego rozboju okazali się mieszkańcy Szczecinka. Dodatkowo przy jednym z zatrzymanych mężczyzn znaleziono niewielkie ilości środków odurzających.

Sąd wobec dwóch podejrzanych o dokonanie rozboju zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Natomiast ich 20-letni towarzysz za posiadanie środków odurzających jest pod policyjnym dozorem.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: