Dyskutowali o utworzeniu Szczecineckiego Klastra Energetycznego

  • KW
  • 2017-09-11 14:12:50
Dyskutowali o utworzeniu Szczecineckiego Klastra Energetycznego
  • Foto: TV Gawex

Dziś (11.09) o godzinie 11:00 w Centrum Konferencyjnym ZAMEK odbyła się konferencja dotycząca możliwości budowy Szczecineckiego Klastra Energetycznego, dzięki któremu produkowanie i odbiór energii odnawialnej byłby tańszy i prostszy.

Klaster energii to porozumienie, w skład którego mogą wchodzić osoby fizyczne, osoby prawne, jednostki naukowe, instytuty badawcze lub jednostki samorządu terytorialnego. Działalność klastra dotyczy wytwarzania i równoważenia zapotrzebowania, dystrybucji lub obrotu energią z odnawialnych źródeł energii lub z innych źródeł. W poniedziałek miało miejsce spotkanie dotyczące możliwości utworzenia właśnie takiego klastra energetycznego w Szczecinku. Inicjatorem konferencji był Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie Douglas.

Konferencja rozpoczęła się od prezentacji, dzięki której przybliżono uczestnikom między innymi to czym są klastry energetyczne oraz jak można je wykorzystać. W całej Polsce opracowywanych jest około 70 koncepcji takich klastrów. W naszym województwie nie ma jeszcze ani jednego.

W konferencji udział wzięli potencjalni członkowie klastra, przedstawiciele spółek miejskich oraz dużych firm działających na terenie Szczecinka i okolic. Po prezentacji merytorycznej rozpoczęła się dyskusja. Rozmawiano przede wszystkim o tym, czy istnienie takiego klastra jest potrzebne oraz jakie może to mieć skutki oraz korzyści dla firm oraz przedsiębiorstw.

Relacja z wydarzenia już dziś (11.09) w serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Dyskutowali o utworzeniu Szczecineckiego Klastra Energetycznego

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: