Gala Konkursu Pracodawca Roku Pomorza 2017. Gawex Media wśród laureatów!

  • KW
  • 2017-09-11 13:46:03
Gala Konkursu Pracodawca Roku Pomorza 2017. Gawex Media wśród laureatów!
  • Foto: TV Gawex

W sobotę (09.09) w Strzekęcinie w Bursztynowym Pałacu na corocznym spotkaniu przedsiębiorców z Północnej Izby Gospodarczej odbyła się Gala Konkursu Pracodawca Roku Pomorza 2017. Swój udział w konkursie zgłosiło ponad 30 podmiotów gospodarczych. Miło nam poinformować, że firma Gawex Media znalazła się wśród nagrodzonych i zdobywając statuetkę w kategorii "zakład pracy do 50 zatrudnionych pracowników".

W miniony weekend w Strzekęcinie odbyło się spotkanie Północnej Izby Gospodarczej zrzeszającej przedsiębiorców z naszego regionu. Tegoroczna edycja „Herbatki Izbowej” połączona była z uroczystą Galą Konkursu na Pracodawcę Roku Pomorza 2017. Celem tego konkursu jest promowanie pracodawców, którzy przestrzegając przepisów prawa dotyczących bezpieczeństwa, ochrony zdrowia oraz legalności zatrudnienia, kierują się zasadami fair play zarówno wobec podwładnych, jak i partnerów gospodarczych oraz osiągają przy tym sukcesy gospodarcze. W konkursie udział wzięło ponad 30 firm.

Ze względu na różnorodność i skalę problemów, związanych z dziedziną zarządzania kadrami w przedsiębiorstwach, pracodawcy byli oceniani w pięciu kategoriach związanych z wielkością zatrudnienia:

-zakłady pracy do 50 zatrudnionych,

-zakłady pracy od 51 do 250 zatrudnionych,

-zakłady pracy powyżej 250 zatrudnionych oraz w kategoriach jakościowych takich jak:

-społeczna odpowiedzialność biznesu – firma aktywna lokalnie oraz wykazująca dbałość o środowisko, w którym działa oraz wyróżnienie dla szkoły lub wydziału uczelni współpracującej z biznesem.

W kategorii mikro i mały przedsiębiorca zwycięzcą z tytułem Pracodawca Roku Pomorza 2017 została firma Gawex Media Sp. z o.o. Gawex Media to firma ze Szczecinka ponad dwudziestoletnią tradycją. Lider rozwiązań telekomunikacyjnych w regionie. Oferujący dostęp do rozwiązań przyszłości opartych na technologii światłowodowej. Dla pracowników organizowane są szkolenia, staże oraz współpraca rozwojowa z firmami partnerskimi z branży.

Wyróżnienia zdobyli:

All Good Sp. z o.o. – firma z Kołobrzegu, prowadząca sklep internetowy Coffe Desk.pl ze sprzedażą kawy z całego świata oznaczone znakiem fair-trade oraz direct trade, w sprzedaży również posiadają najlepszy sprzętu do jej zaparzania. Posiada również dwie kawiarnie w Kołobrzegu oraz w Warszawie. Firma wspiera swoich pracowników poprzez szkolenia branżowe międzynarodowe, wspieranie finansowe i edukacyjne oraz imprezy integracyjne.

CDS Miouszewski – Integra firma z Koszalina z 25 letnim doświadczeniem, jest producentem oprogramowania, które oferuje rozwiązania dla rynku motoryzacyjnego. Dotychczas na rynku krajowym i zagranicznym wdrożono ponad 100 000 licencji marki Integra. Dla pracowników firma oferuję m.in. bezpłatną naukę języków obcych, szkolenia, opiekę zdrowotną oraz kartę Multisportu.

W kategorii drugiej przedsiębiorstwo średniej wielkości zwycięzcą z tytułem Pracodawca Roku Pomorza 2017 została firma TROTON Sp. z o.o. Firma z Ząbrowa k. Gościna Firma TROTON to ponad 40-letnie doświadczenie w branży lakierniczej. Produkuje szeroką gamę produktów przeznaczonych do napraw pojazdów jeżdżących i pływających. Sprzedaje na 60 rynkach zagranicznych, eksportuje w dalekie zakątki Azji, a nawet Afryki. Dla pracowników finansowane są studia oraz kursy językowe, posiada premie motywacyjne, wypoczynkowe oraz spotkania i wyjazdy integracyjne a także udzielenie pożyczek i bezzwrotnej pomocy pieniężnej w trudnych sytuacjach życiowych.

Wyróżnienia zdobyli:

Meden-Inmed Sp. z o.o. Firma z Koszalina Producent i dystrybutor sprzętu rehabilitacyjnego na rynku międzynarodowym. Dla pracowników jest przewidziany specjalny program, który oferuje przejrzystą ścieżkę kariery, zatrudnia również pracowników niepełnosprawnych i dba o rozwój pasji swoich pracowników.

SCHWARTE – MILFOR Sp. z o.o. Koszalin oferujący pojazdy z zakresu poboru i transportu mleka, utylizacji odpadów, naczepy i przyczepy wraz z ich serwisem na terenie Europy Wschodniej. Dla pracowników organizowane są specjalistyczne szkolenia m.in. z zakresu budowy pojazdów, finansowane są studia podyplomowe oraz posiada bogatą ofertę świadczeń pozapłacowych.

W kategorii trzeciej przedsiębiorstwo duże zwycięzcą z tytułem Pracodawca Roku Pomorza 2017 została firma NFM Production Sp. z o.o. Lębork producent wyposażenia indywidualnego dla żołnierzy i funkcjonariuszy służb porządku publicznego. Produkuje specjalistyczną odzież taktyczną oraz osłony balistyczne, wykorzystywane m.in. w kamizelkach kuloodpornych. Z produktów NFM na co dzień korzystają elitarne jednostki wojskowe i porządkowe. 97% produkcji trafia na eksport, w tym gros na rynek norweski. Zatrudnia 390 osób. Współpracując z Urzędem Pracy stworzyła ścieżkę kariery zawodowej. Firma podjęła starania o stworzenie klasy zawodowej o profilu Krawcowa/Krawiec.

Wyróżnienia zdobyli:

Homanit Polska Sp. z o.o. S.k. Karlino Działalność w branży przetwórstwa drewna. Producent płyt pilśniowych. Firma realizuje projekty pozwalające na budowanie przyjaznego środowiska pracy, awanse wewnętrzne oraz inicjatywy budujące relacje z pracownikami i ich rodzinami m.in. współfinansowanie budowy osiedla w Karlinie oraz Hali widowiskowo-sportowej w Karlinie.

MPS International Sp. z o.o. Koszalin. Od 1991r. firma rozwija się realizując usługi w zakresie produkcji kosmetyków, butelek oraz środków czystości. Pracownicy aktywnie uczestniczą w grupach projektowych zwiększając swój wpływ na decyzje i zarządzanie w firmie. Biorą udział w licznych szkoleniach. MPS prowadzi swoją Akademię Managerów oraz Program MPS Cafe. Prowadzi unikalną Galerię twórczości pracowników i lokalnych artystów profesjonalnych oraz amatorów.

W kategorii społeczna odpowiedzialność biznesu zwycięzcą z tytułem Pracodawca Roku Pomorza 2017 została drugi raz tego wieczoru firma TROTON Sp. z o.o. TROTON Sp. z o.o. kładzie ogromny nacisk na produkcję z surowców w jak najmniejszym stopniu szkodliwym dla środowiska, ograniczając emisję gazów oraz zarządzanie gospodarką odpadami. Firma kładzie duży nacisk na wparcie lokalnych świetlic wiejskich, organizuje wiele imprez dla społeczności lokalnej m.in. dożynki, dzień dziecka. Współpracuje m.in. z hospicjum w Kołobrzegu, Klubem Rotary oraz Fundacją Zdążyć z Pomocą. Proekologiczne akcje organizowane przez Troton to „Ochrona Wilka”, Sadzenie drzew, sprzątanie rzeki Parsęty.

Wyróżnienia zdobyli:

Homanit Polska Sp. z o.o. S.k. tworzy produkty ekologiczne ze względu na użyty w nich materiał, jak np. naturalne drewno, kleje emitujące minimalne ilości formaldehydów oraz ekologicznie zoptymalizowaną technologię produkcji. Produkt końcowy może być utylizowany termicznie lub kompostowany. Pracownicy biorą czynny udział w sprzątaniu rzeki Parsęty oraz jest sponsorem m.in. KSW Róża.

MPS International Sp. z o.o. W produkcji opakowań firma stosuje technologię wielowarstwową, pozwalającą skutecznie zmniejszać powstawanie odpadów, produkują proekologiczne butelki oraz ekologiczne kosmetyki. Co roku uczestniczy w akcji „Szlachetna Paczka” oraz wspiera Fundację Piękniejsze Życie, wspierając pacjentki onkologiczne. MPS współpracuje również z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej w Koszalinie.

W kategorii piątej Nauka dla Biznesu zwycięzcą został Wydział Nauk Ekonomicznych Politechniki Koszalińskiej.

Wyróżnienie zdobył Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych im. Tadeusza Tańskiego w Słupsku.

Obszerna relacja z tegorocznej Gali Konkursu Pracodawca Roku Pomorze 2017 już dzisiaj (11.09) tuż po serwisie informacyjnym Echa Dnia. Zapraszamy!

Gala Konkursu Pracodawca Roku Pomorza 2017. Gawex Media wśród laureatów!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: