Trwają prace przy budowie UTWS w firmie Kronospan. Tak wygląda olbrzymia instalacja

  • KW
  • 2017-09-07 14:11:48
Trwają prace przy budowie UTWS w firmie Kronospan. Tak wygląda olbrzymia instalacja
  • Foto: Kronospan

W szczecineckiej firmie Kronospan od początku 2017 roku trwa budowa specjalistycznej i nowoczesnej instalacji UTWS, czyli innowacyjnego, niezwykle skutecznego systemu ochrony powietrza. Zastosowana technologia pozwoli na znaczną redukcję zanieczyszczeń, zarówno pyłu, jak i lotnych związków organicznych.

Jak podaje Beata Rafało, rzecznik prasowa firmy, prace nad budową innowacyjnej instalacji ochrony powietrza w zakładach Kronospan w Szczecinku trwają pełną parą, jednakże, biorąc pod uwagę skalę inwestycji, niektórzy dostawcy są w stanie dostarczyć zamówione elementy w innych terminach, niż zakładano wcześniej. Realny termin uruchomienia UTWS to koniec pierwszego kwartału 2018 roku. Jest to uzależnione od wielu czynników – m.in. zarówno od dostaw, jak i od warunków pogodowych - dodaje.

Koszt całej inwestycji to około 100 milionów złotych. UTWS jest całym systemem urządzeń ochrony powietrza, a w jego skład wchodzi kilka elementów, między innymi: palnik, suszarnia, elektrofiltr czy wentylatory. Instalacja jest połączeniem zamkniętego obiegu suszarni obrotowej z wymiennikiem ciepła, z odrębnym obiegiem źródła ciepła i elektrofiltrem. Zadaniem systemu jest po pierwsze oczyścić gazy odlotowe z pyłu i substancji organicznych, a po drugie wysuszyć zrębki, które są surowcem do produkcji płyt wiórowych.

Trwają prace przy budowie UTWS w firmie Kronospan. Tak wygląda olbrzymia instalacja

Komentarze (1)

awax 2017-09-07 15:33

To ja nie bardzo rozumiem.Przeciez zarówno krono jak i burmistrz twierdzili,że zanieczyszczeń NIE MA.Co wobec tego będzie ta instalacja oczyszczać.?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: