Nie uda się ocalić schronu. Prawdopodobnie jutro zostanie zniszczony

  • KW
  • 2017-09-07 13:55:35
Nie uda się ocalić schronu. Prawdopodobnie jutro zostanie zniszczony
  • Foto: TV Gawex

Niestety nie uda się ocalić schronu, który odkopano podczas prac przy budowie obwodnicy Szczecinka. Zgodnie z informacją, którą otrzymaliśmy od głównego wykonawcy, czyli firmy Eurovia, obiekt zostanie najprawdopodobniej jutro (piątek, 08.09) zniszczony.

(...) Nasza firma, jako wykonawca zadania, nie jest tutaj stroną decyzyjną. Zgodnie z zapisami kontraktowymi, bunkier ma zostać usunięty z placu budowy. Ze względu na bardzo zły stan techniczny pozostałości obiektu (bunkier został prawdopodobnie wcześniej wysadzony) i konieczność zachowania w związku z tym szczególnych zasad bezpieczeństwa podczas prowadzonych prac, konieczna będzie jego całkowita rozbiórka. Jesteśmy w kontakcie z osobą odpowiedzialną za ochronę zabytków z Urzędu Miasta Szczecinek, którą poinformujemy o miejscu wywiezienia pozostałości po bunkrze - informuje nas Małgorzata Nowakowska, manager ds. komunikacji Eurovia Polska.

Przypomnijmy, schron odkopano w drugiej połowie sierpnia. Sprawą zainteresowały się szczecineckie muzea, które chciały ocalić jedyny taki obiekt w Polsce. Muzeum Wału Pomorskiego i Militarnej Historii Pomorza i Muzeum Regionalne w Szczecinku wystosowali pismo do głównego wykonawcy budowy obwodnicy, czyli Eurovia Polska, w którym poproszono o zaniechanie zburzenia schronu i przeniesienie go w inne miejsce tak, jak odbyło się to przy budowie drogi S-3 i S-5.

O sprawie pisaliśmy w artykule: Podczas budowy obwodnicy Szczecinka odsłonięto schron, jedyny taki w Polsce

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: