„Jedynka” doczekała się boiska

  • KW
  • 2017-09-07 13:10:46
„Jedynka” doczekała się boiska
  • Foto: UM Świdwin

Początek nowego roku szkolnego będzie szczególnym wydarzeniem dla uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Świdwinie. Tego dnia zostanie otwarte odnowione boisko szkolne.

„Jedynka” już od dawna zabiegała o taki obiekt. W ubiegłym roku wzięła udział w konkursie „Kolorowe boiska”. Pomimo ogromnego zaangażowania szkoły, mieszkańców Świdwina, Urzędu Miasta i znakomitego wyniku w internetowym plebiscycie nie udało się zgromadzić odpowiedniej ilości głosów. Burmistrz Jan Owsiak obiecał jednak, że boisko tak, czy inaczej przy szkole powstanie. Słowa dotrzymał i już 4 września nastąpiło uroczyste otwarcie.

Przebudowa dotychczasowego, przestarzałego boiska rozpoczęła się 4 lipca i zakończyła 24 sierpnia. Położono nawierzchnię poliuretanową i przystosowano obiekt do różnych dyscyplin sportu – piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Zmodernizowano też oświetlenie i zagospodarowano otoczenie obiektu. Prace kosztowały prawie 300 tysięcy złotych. Miasto sfinansowało inwestycję z własnego budżetu.

Przypomnijmy, że kilka lat temu przy PSP 1 powstała nowoczesna sala sportowa, która służy zarówno do przeprowadzania zajęć wychowania fizycznego, jak i jest miejscem organizacji wielu miejskich imprez sportowych.

info: UM Świdwin

„Jedynka” doczekała się boiska

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: