Szczecinek stawia na bezpieczeństwo

  • KW
  • 2017-09-07 11:40:02
Szczecinek stawia na bezpieczeństwo
  • Foto: TV Gawex

Władze Szczecinka kładą ogromny nacisk na zapewnienie bezpieczeństwa w mieście, inwestując między innymi w drogi, służby miejskie czy monitoring. Dzięki temu miasto położone nad Trzesieckiem może poszczycić się wysokimi miejscami w rankingach związanych z bezpieczeństwem. Jak zapowiada burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, niebawem pojawią się kolejne kamery, a także nowe radiowozy w straży miejskiej oraz policji.

Robimy wszystko, aby zwiększyć bezpieczeństwo. Przebudowujemy ulice, zmieniamy niebezpieczne skrzyżowania, budujemy ronda (...). Również w tym pakiecie pieniędzy wydawanych na bezpieczeństwo są kamery monitoringu miejskiego - wyjaśnia w rozmowie z nami Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas i zaznacza, że każdego roku zwiększa się ilość kamer miejskich, jednak w najbliższym czasie będzie ich znacznie więcej. Pojawią się nowe kamery przy nowych przystankach multimedialnych (...). Również w autobusach elektrycznych, które będą dzięki temu monitorowane. Przybędzie tych urządzeń, więc będziemy musieli wydać więcej pieniędzy na ich obsługę w straży miejskiej - dodaje nasz rozmówca. Oprócz serwera, który pozostanie zwiększony, znajdzie się też zatrudnienie przy obsłudze monitoringu dla kolejnych osób. Zajmie się tym Powiatowy Urząd Pracy w Szczecinku.   

To jeszcze nie wszystkie inwestycje związane z bezpieczeństwem. W ostatnim czasie szczecinecka Rada Miasta wydała zgodę na dofinansowanie zakupu nowego radiowozu dla policji w wysokości 90 tys. złotych. Nowe pojazdy za 130 tys. złotych otrzyma również straż miejska. 

Komentarze (3)

bagnz0r 2017-09-08 11:02

Chyba na inwigilację. Jedyne na co ten monitoring się przydaje to na pompowanie budżetu miasta. Pozwala on straży miejskiej wystawiać debilne mandaty. Kupiłeś w sklepie piwo? To lepiej zapakuj w ciemną reklamówkę, bo przecież inaczej usiłujesz spożycia. Przecież każdy ma specjalne moce które pozwalają mu pić przez kapsel. Należałoby zadbać o prawidłowe oznakowanie ulic zanim podjedzie się do kogoś ze względu na to, że na kamerce widać zaparkowanego na zakazie - który kuźwa znajduje się tylko po jednej stronie wjazdu na ul. Junacką. :)

bagnz0r 2017-09-08 11:05

Nie wiem jak inni to postrzegają, ale policja i straż miejska w tym mieście są szczególnie pazerne. Szukają zaczepki na każdym stopniu. Stoją przy żabce na hot dogach (bo przecież polskie psy nie lubią pączków), wsiadasz do auta - zaczynasz cofać z parkingu. Wygląda tymi swoimi parszywymi ślepiami zza szyby, czy przypadkiem nie zapomnisz włączyć kierunkowskazu. No kur...

Bobby 2017-09-08 16:17

Z kamerami na każdym przystanku i w tylu miejscach to gruba przesada!!!! Czy mieszkańcy Szczecinka mają występować w Big Brotherze bez swojej zgody? Bez przesady nie jest w naszym mieście aż tak niebezpiecznie. Może jeszcze transmisje na żywo i do internetu:)) Tv Big Brother Szczecinek:)) Tv Gawex miałaby konkurencję. To wygląda na inwigilację.Zgadzam się z BAGNZOREM

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: