Koniec z kolejkami w poradniach przyszpitalnych

  • KW
  • 2017-09-06 14:33:30
Koniec z kolejkami w poradniach przyszpitalnych
  • Foto: TV Gawex

Kolejki w szpitalach i przychodniach to problem, z jakim polska służba zdrowia zmaga się od wielu lat. W Szczecinku już niebawem może się to zmienić za sprawą wprowadzanego właśnie nowego systemu kolejkowego. Początkowo zostanie on przetestowany w nowo powstającej poradni chirurgii ogólnej.

Szpital w Szczecinku przyjmuje miesięcznie około 4 tysięcy pacjentów w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej. Wiąże się to z kolejkami, z którymi zapewne spotkał się każdy, kto choć raz trafił do lekarza. Część pacjentów już wkrótce odetchnie z ulgą - w poradniach przyszpitalnych w Szczecinku wprowadzany jest nowy system kolejkowy. Wprowadzony zostanie system kolejowy, który uporządkuje kolejki pod względem przyjęć pacjenta. Mam nadzieję, że usprawni to czas oczekiwania. Osoby będą dalej rejestrowane na określoną godzinę i będzie ona ściśle przestrzegana. Być może zwiększy się wówczas przepustowość poradni - wyjaśnia nam prezes szpitala Radosław Niemiec.

Nie da się ukryć, że kolejki na wizytę u lekarza są dużym problemem. Winni temu są również ludzie, którzy nie zawsze dostosowują się do kolejności rejestracji i określonych godzin wizyt. W którymś momencie zjawia się kilkunastu pacjentów, którzy byli zarejestrowani na inne godziny. Teraz system będzie to uniemożliwiał - dodaje Radosław Niemiec. Zmiany organizacji kolejek wsparte będą kompletnym zapleczem informatycznym, dzięki czemu zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy wszystko będzie jasne i przejrzyste.

Jak będzie to działać w praktyce? Pacjent podczas rejestracji będzie miał nadany numer, który wykorzysta w dniu wizyty - wyświetli się on na monitorze, co będzie oznaczać, że właśnie teraz może wejść do gabinetu. Szpital zakłada również dodatkową opcję powiadomienia SMS z numerem wizyty.

W pierwszej kolejności zmiany w systemie kolejkowym wprowadzone zostaną w nowo powstającej poradni chirurgii ogólnej. W dalszych planach jest również zastosowanie takich rozwiązań w innych szczecineckich poradniach przyszpitalnych.

Komentarze (1)

Bobby 2017-09-06 15:53

System systemem, zwalają na pacjentów, a prawda jest taka, że jak się zapłaci i pójdzie prywatnie wszystko odbywa się w terminie i z uśmiechem na ustach. Włożę kij w mrowisko, ale moim zdaniem problem tkwi w mentalności lekarzy i całej służby zdrowia. Tam gdzie płaci NFZ pacjenta się mniej szanuje.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: