W Drawieniu zbierali na remont kościoła

  • KW
  • 2017-09-06 10:41:22
W Drawieniu zbierali na remont kościoła
  • Foto: TV Gawex

W minioną sobotę (02.09) w małej wsi Drawień odbył się już drugi festyn, którego głównym celem było zebranie funduszy na remont kościoła Matki Boskiej Różańcowej. Tradycyjnie nie zabrakło atrakcji dla dzieci, dobrego jedzenia, loterii fantowej oraz pokazów artystycznych.

Drawień to mała wieś w powiecie szczecineckim, licząca około 80 mieszkańców. Miejscowość niewielka, jednak pomysły lokalnej społeczności do małych nie należą. W Drawieniu znajduje się najstarszy w naszym regionie kościółek, który wymaga remontu. Właśnie dlatego po raz kolejny zorganizowano tam festyn, na którym nie zabrakło wielu zabaw i atrakcji. Były pokazy straży pożarnej, występy artystyczne oraz przepyszne jedzenie przygotowane przez mieszkańców. Odbył się też pokaz luzowania kaczki poprowadzony przez wójta gimy Szczecinek Ryszarda Jasionasa. Zjeść można faktycznie dużo, bo wybór jest na prawdę spory. Dodatkowo mamy występy artystyczne, pokaz strażaków, przyjechało również Bractwo Kurkowe z Czarnego - mówił podczas wydarzenia Andrzej Paszkiewicz, sołtys wsi Drawień.

Pierwszy raz fundusze na remont świątyni zbierano w tamtym roku, podczas festynu odpustowego. Dzięki nim udało się zgromadzić potrzebne dokumenty oraz wykonać projekt renowacji. Tegoroczne dochody zostaną przeznaczone na I fazę remontu. Obecnie wszystko co zostanie zebrane przeznaczymy na remont. Już jesienią rozpoczniemy pierwszą fazę od remontu wieży i części wymiany ścian. Remont całego kościoła to koszt około 300 - 400 tysięcy złotych. Obejmowało by to wymianę dachu, drzwi, okien, ścian, podłóg, podwalin oraz nowych fundamentów - wylicza ksiądz proboszcz Kazimierz Gierszewski.

Relacja z tego wydarzenia w TV GAWEX już w piątek, 8 września. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: