V edycja Biegu Centaura w Białym Borze

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-09-05 14:07:03
V edycja Biegu Centaura w Białym Borze
  • Foto: TV Gawex

W minioną sobotę w Białym Borze odbył się już piąty, jubileuszowy bieg centaura. Oprócz głównego dystansu na 10 kilometrów, odbyły się zawody młodzieżowe, które przyciągnęły wielu miłośników tej dyscypliny. Na uczestników czekały nagrody i medale oraz pamiątkowe zdjęcie z fotoradaru.

Bieg Centaura powstał po to, aby rozsławić Biały Bór z innych powodów niż tylko tamtejsze fotoradary. Nazwa imprezy pochodzi od Stadniny Ogierów, przez którą przebiega znaczna część trasy. W związku z dużymi sukcesami poprzednich edycji oraz sporym zainteresowaniem wśród biegaczy w tym roku bieg centaura w Białym Borze odbył się już po raz piąty.

O sukcesie i dużym zainteresowaniu imprezą opowiedział nam Paweł Mikołajewski, burmistrz Białego Boru: cieszy nas to, że w tej edycji uczestniczyło ponad setka dzieci. Więc łącznie mieliśmy około 240 biegaczy. To już jest duży sukces. Patrząc po twarzach biegaczy, sam już niektórych pamiętam. I to jest oznaka właśnie tego, że chcą tu przyjeżdżać. 

Każdy zawodnik biegu głównego otrzymał medal oraz pamiątkowe zdjęcie z fotoradaru. Wszystko po to, aby zdystansować się od fotoradarowych historii Białego Boru. Najlepsi otrzymali również nagrody pieniężne.

Są to nagrody finansowe. Jest ich bardzo dużo. Niemal w każdej kategorii wiekowej przewidziane są nagrody, więc z ponad setki zawodników około dwudziestu dostanie nagrody.  - dodaje nasz rozmówca.

W bieg główny tradycyjnie gromadzi wielu zawodników na stracie. Jenak w tym roku dużą frekwencją cieszyły się także zawody dla dzieci i młodzieży.

Bardzo duża ilość startującej młodzieży. Na starcie pojawiło się około 100 dzieciaków w czterech kategoriach wiekowych, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. 113 zawodników w biegu głównym dotarło do mety. Nic poważnego się nie stało, jeżeli chodzi o zdrowie zawodników - powiedział Roman Toboła Spiker zawodów.

Dłuższa relacja z tego wydarzenia już dziś po serwisie informacyjnym Echa Dnia.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: