Co dalej z pracownikami zwolnionymi ze Słowianki?

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-09-05 12:42:29
Co dalej z pracownikami zwolnionymi ze Słowianki?
  • Foto: TV Gawex

Minął właśnie miesiąc od kiedy Sąd Rejonowy w Koszalinie ogłosił postanowienie o upadłości Cukierni Spółdzielni Inwalidów Słowianka. W związku z tym firma zmuszona była zwolnić pracowników, którym zostały wręczone miesięczne wypowiedzenia. Teraz pojawia się pytanie, co dalej z ludźmi, którzy od 1 października oficjalnie zostaną bez pracy. 

Grupowe zwolnienia w związku z upadłością Słowianki, były naturalną koleją rzeczy. Łącznie prace straciło 181 pracowników, którzy od wielu lat pracowali na rzecz firmy produkującej słodycze. Sprawa trafiła już do Powiatowego Urzędu Pracy, który opracował plan działania i wsparcia dla osób, które pozostaną bez pracy. 

15 września   w jednym z budynków Słowianki przy ulicy Piotra Skargi odbędzie się spotkanie z pracownikami, by przedstawić im dalsze możliwości na utrzymanie aktywności zawodowej. Jak powiedział nam Maciej Batura, zastępca dyrektora PUP,  Ministerstwo jest przygotowane, by w takiej sytuacji udzielić wsparcia finansowego. 

Już od pierwszego października byli pracownicy będą mogli rejestrować się w urzędzie. Jako, że okres wypowiedzeń został przez Słowiankę skrócony z 3 do 1 miesiąca, pracownicy otrzymają odszkodowanie. Natomiast jeżeli chodzi o przejęcie Słowianki to Sąd Rejonowy w dalszym ciągu nie wydał w tej sprawie decyzji. Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu Syndyk przekaże oficjalne informacje, o których będziemy Państwa informować. 

Komentarze (1)

turban 2017-09-06 11:37

Najlepiej, jakby przejął to jakiś lokalny inwestor, ze Szczecinka najlepiej. A nie jakiś korporacyjny moloch czy firma krzak..

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: