Behemoth, Illusion i Riverside zagrali w Szczecinku. Materiafest VI za nami

  • Redakcja TV Gawex
  • 2017-09-04 13:53:49
Behemoth, Illusion i Riverside zagrali w Szczecinku. Materiafest VI za nami
  • Foto: TV Gawex

To był najgłośniejszy koncert tego lata w Szczecinku. W minioną sobotę na placu koncertowym odbyła się 6 edycja festiwalu Materiafest, podczas którego wystąpił najbardziej znany polski zespół na świecie Behemoth. Oprócz niego, na scenie wystąpiły gwiazdy polskiej muzyki rockowej i metalowej, zespoły Riverside, Illusion oraz Materia. 

6 Edycja Materiafestu bez wątpienia przejdzie do historii koncertów, jakie odbywały się w Szczecinku. Impreza, której pomysłodawcami byli w 2012 roku muzycy zespołu Materia, współorganizowana była przez Samorządową Agencję Promocji i Kultury.  Wydarzenie, o którym w ostatnim czasie bardzo dużo mówiło się w mediach, rozpoczęło się około godziny 15. Na scenie zaprezentowały się zarówno młode, mniej znane zespoły, jak i największe gwiazdy polskiego rocka i metalu. 

Głowna faza imprezy rozpoczęła się wtedy, gdy na scenie pojawiła się Materia. Muzycy ze Szczecinka, którzy swoją działalnością promują nasze miasto w Polsce i na świecie, zaprezentowali godzinny materiał, przy którym świetnie bawiła się zgromadzona pod sceną publiczność. Po mocnym koncercie w wykonaniu Materii, nastąpiło nieco lżejsze granie w wykonaniu zespołów Illusion oraz Riverside. 

Zakończeniem imprezy i jednocześnie jej punktem kulminacyjnym był występ  znanej na całym świecie grupy Behemoth. Wzbudzający ogromne kontrowersje zespół kierowany przez Adama Darskiego, czyli popularnego Nergala, zaprezentował widowisko, jakiego fani tego typu muzyki długo nie zapomną. Obszerną relację z 6. edycji Materiafestu zobaczą Państwo w dalszej części programu lokalnego. 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: