Zaplanuj swój weekend już dziś!

  • KW
  • 2017-08-31 11:27:39
Zaplanuj swój weekend już dziś!

Targi chleba i miodu, parafiada czy 5. Bieg Centaura - to trzy z kilku wydarzeń, które zaplanowano na najbliższy weekend 1-3 września. Zapraszamy do zapoznania się z weekendowym rozkładem jazdy!

Bądź na bieżąco z wydarzeniami, które odbywają się w Szczecinku i w regionie! Odwiedzaj nasze KALENDARIUM WYDARZEŃ pod adresem www.gawex.pl/kalendariumSołectwo Drawień oraz Wójt Gminy Szczecinek zapraszają na "Festyn wspierający zbiórkę pieniędzy na dokumentację i remont kościoła filialnego w Drawieniu", który odbędzie się 2 września. Rozpoczęcie festynu nastąpi o godz. 12:30 Mszą Świętą w kościele pw. M.B. Rożańcowej w Drawieniu. W programie przewidziano wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, a na koniec zabawę taneczną. Serdecznie zapraszamy.


Już w najbliższy piątek (1 września) rusza kolejna edycja Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych – ORLEN Baja Poland. Ceremonia startu odbędzie się w najbliższy piątek od godz. 15:30 na  Łasztowni w Szczecinie Natomiast w sobotę kierowcy zawitają do Drawska Pomorskiego. Tradycyjnie miasteczko rajdowe w naszym mieście zlokalizowane będzie przy ul. Toruńskiej, gdzie będzie można spotkać  na żywo kierowców rajdowych. O godz. 12:15 zorganizowany zostanie pokaz bezpieczeństwa. Będzie to plenerowe widowisko z udziałem dziecięcej drużyny pożarniczej z OSP Kałuszyn, którą wesprze zastęp drawskich strażaków. Pokaz odbędzie się w pobliżu czerwonych namiotów Drawska Pomorskiego. W sobotę kierowcy rozpoczną zmagania od pokonania pierwszego odcinka specjalnego na poligonie drawskim OS 1 (start pierwszej załogi na poligonie drawskim o godz. 8:15). Punkt startu znajduje się przy „Drodze Słowińskiej” w pobliżu tzw. żółtej trybuny. Po przejechaniu 216 km po poligonowych drogach kierowcy przyjadą około godz. 11:45 do drawskiego miasteczka rajdowego. Przez blisko dwie godziny będą mieli czas na serwisowanie swoich aut i spotkanie z kibicami. Około godz. 13:10 załogi zaczną wyjeżdżać z drawskiego parku serwisowego na drugi odcinek specjalny na poligon drawski. Po pokonaniu drugiego odcinka wrócą ponownie do parku serwisowego w Drawsku około godz. 17:15, gdzie będą przez kolejne dwie godziny. To będzie ponowny czas na serwis i spotkanie z kibicami. W godzinach wieczornych wszystkie załogi wrócą do bazy w Szczecinie. W sobotę kibice będą mieli możliwość wstępu na teren poligonu drawskiego, aby oglądać zmagania sportowców. Punkt kibica będzie znajdował się na zielonej trybunie – wjazd ,,Droga Słowińską” w pobliżu Oleszna. W niedzielę 28 sierpnia zawodnicy będą rywalizowali w okolicy Szczecina. Zakończenie rajdu odbędzie się na terenie szczecińskiej Łasztowni o godz. 14:30. Rajd zorganizowany został przez Fundację Baja Poland, gminę Drawsko Pomorskie, miasto Szczecin, gminę Dobra oraz Polski Związek Motorowy.


Już po raz szesnasty w dniu 2 września 2017r. w Połczynie-Zdroju odbędą się Euroregionalne Spotkania Łowieckie DARZ BÓR – impreza o zasięgu ponadregionalnym. Jest to niezwykle ważne wydarzenie kulturalne będące wielkim świętem kultury i tradycji polskiego myślistwa, a także promocji żywności tradycyjnej i ekologicznej. Imprezę uświetnią występy artystyczne, wystawy, pokazy i wielkie gotowanie w wykonaniu Krzysztofa Lechowskiego – Gar „ DARY LASU” –przyrządzenie połączone z degustacją gulaszu myśliwskiego oraz pokaz przyrządzania innych dań z dziczyzny. Odbędzie się jarmark myśliwski ze strefą produktu tradycyjnego i ekologicznego, rzemiosłem artystycznym i myśliwskim, skupiający się w alejkach Parku Zdrojowego. W programie między innymi także: uroczysta msza święta z towarzyszeniem pocztów sztandarowych kół w kościele pw. NMP w Połczynie-Zdroju, parada ulicami miasta z udziałem pocztów sztandarowych kół myśliwskich okręgu koszalińskiego, koncert Kameralnego Chóru Mieszanego „Cantus” , sygnalistów myśliwskich „KLANGOR” Witolda Sikory z córką Martą oraz zespołu „ŻUBROSIE”. Tradycyjnie w czasie Darz Boru rozstrzygnięty będzie turniej strzelecki dubletów o Połczyńską Flintę, który gromadzi wielu zawodników z całego kraju oraz po raz pierwszy konkurs oceny wieńców jeleni byków. Niebywałą atrakcją będą pokazy damskiej mody myśliwskiej, pokazy Sokolnicze oraz pokazy psów ras myśliwskich. Tegoroczną gwiazdą wieczoru będzie koncert ANDRZEJA CIERNIEWSKIEGO z zespołem oraz Nocne Biesiadowanie w Parku Zdrojowym kończące XVI Euroregionalne Spotkania Łowieckie wspólną zabawą i integracją.


2. września na Placu Koncertowym w Szczecinku odbędzie się już 6. edycja eventu metalowego zainicjowanego przez „materialistów”. Dzięki wsparciu Miasta Szczecinek tegoroczna odsłona będzie zasługiwała na miano jednej z największych imprez metalowych w kraju. Głównym tego powodem jest świetny line- up zawierający polskie zespoły o światowej sławie, takie jak: BEHEMOTH, Riverside oraz Illusion. Dwa pierwsze znajdują się na podium listy31 najlepszych rockowych zespołów z Polski przygotowanej przez amerykański portal Ultimate Guitar. W Szczecinku oczywiście zagrają gospodarze – MATERIA oraz ich goście: Retrospective, Spatial, KORONAL oraz holenderska grupa Shinigami.


2 września 2017 roku na Placu Wolności odbędzie się Parafiada, którą rozpocznie o godz. 11-tej msza św. Wszystkie atrakcje na placu rozpoczną się zaraz po niej (12 30). Wśród prowadzących Renata Trembowelska oraz ksiądz z Białogardu. W ubiegłym roku prowadzący ubrani byli w stroje szlacheckie, w tym jako Krakowiacy. Wjadą oni na motorach i całość rozpocznie inscenizacja komunii św. proboszcza Tomasza Jaskółki. Udział w ceremonii zapowiedzieli Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis oraz Burmistrz Barwic Zenon Maksalon. Wśród występujących artystów m.in. Bogdan Trojanek z zespołem Terne Roma, polski sobowtór Elvisa Presleya oraz artyści lokalni.


Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: