Szykuje się ogromna inwestycja w Dzikach - tor kartingowy i ośrodek wypoczynkowy

  • KW
  • 2017-08-30 11:06:17
Szykuje się ogromna inwestycja w Dzikach - tor kartingowy i ośrodek wypoczynkowy
  • Foto: PZM / TV GAWEX

W miejscowości Dziki powstanie tor kartingowy oraz ośrodek wypoczynkowy. Właśnie ruszyły prace projektowe. Jak zaznacza inwestor, to ogromne przedsięwzięcie, które pochłonie minimum 14 milionów złotych, a czas jego realizacji może wynieść nawet 5 lat.

Karting to wyścigi gokartów rozgrywane na specjalnych torach o nawierzchni bitumicznej, w różnych klasach zależnych od wieku kierowcy i pojemności skokowej silnika. W Polsce, jak i w większości krajów Europy, karting można uprawiać wyczynowo już po ukończeniu ośmiu lat. To coraz bardziej popularna dyscyplina sportu, o której mieszkańcy Szczecinka i okolic będą słyszeć coraz częściej. A wszystko za sprawą rozpoczynającej się inwestycji w oddalonej o 10 kilometrów od Szczecinka miejscowości Dziki. Jestem pasjonatem Formuły 1 (...), a mini Formułą 1 jest karting. Mam też przyjaciela, który jest szaleńcem na tym punkcie, pojeździłem z nim i pooglądałem tory. Uznałem, że to wspaniały sport, zarazem rozwijający bardzo młodych ludzi, a nawet dzieci - opowiada nam Janusz Paszkiewicz, prezes firmy Dalbet ze Szczecinka, który postanowił wybudować tor kartingowy.

Dlaczego akurat Dziki? Jak zaznacza inwestor, to piękne tereny, które idealnie wkomponują się w kolejny ciekawy obiekt na terenie powiatu szczecineckiego. Odkupiłem te tereny, gdyż uznałem, że bliskość dawnego poligonu Bornego Sulinowa, jezioro obok, piękne okolice i miejscowość, która leży tak blisko Szczecinka, troszkę zapomniana, to będzie coś naprawdę ciekawego - wyjaśnia nasz rozmówca.

Inwestycja jest na etapie projektowania. I choć jej koszt to około 14 milionów złotych, a czas realizacji 4-5 lat, to i tak inwestor jest zdeterminowany, aby doprowadzić ją do końca. Całkiem możliwe, że pierwsze prace budowlane ruszą już w 2018 roku. Aktualnie tworzony jest plan zagospodarowania terenu oraz przygotowywany obszar pod inwestycję. Liczę, że w następnym roku uda nam się zrobić tak zwaną nitkę asfaltową, która będzie torem. Jest tu ogrom procedur, gdyż to jest sport wymagający pewnej infrastruktury drogowej. Cała inwestycja to zakładam okres 4-5 lat, a jej wartość to minimum 14 milionów złotych, które trzeba jeszcze pozyskać - zaznacza J. Paszkiewicz.

Organizacją sportu kartingowego w naszym kraju zajmuje się Polski Związek Motorowy za pośrednictwem klubów i innych związków sportowych. Tor kartingowy w Dzikach miałby również posiadać specjalny certyfikat wydawany przez PZMot. Odbyły się już nawet pierwsze rozmowy w tej sprawie. 4-5 września będę gościł w Szczecinku Prezesa Polskiego Związku Motorowego (...). Zapraszamy kilka osób, pokażemy im tereny i wstępnie mamy już zapewnienie wsparcia - podsumowuje prezes Dalbetu.

Komentarze (3)

kogut 2017-08-31 08:21

Kolejny interes pana P... Po wieży ciśnień i spichlerzu.Oby tor został wybudowany lepiej niż nowa hala słowianki.

Jak 2017-08-31 13:38

Nie bardzo wierzę w te zapowiedzi, gdzie ma powstać tor na który trzeba pozyskać fundusze... He, he, ktoś coś chce osiągnąć, ale czyim kosztem ???????

jordan 2017-10-15 23:38

Trzeba posiadać w firmie osoby które są zdolne zostawić serce, z komfortem , za 1 rok pracy zostaną wywalone bez słowa dziękuję. Z tym Panem jak najdalej !

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: