W Juchowie powstanie spółdzielnia socjalna

  • KW
  • 2017-08-29 13:54:39
W Juchowie powstanie spółdzielnia socjalna
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj (29.08) o godzinie 11:00 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szczecinku doszło do podpisania umów inicjujących powstanie spółdzielni socjalnej w Juchowie. Dzięki temu 7 osób bezrobotnych otrzyma finansowe wsparcie, które pozwoli im powrócić do aktywności zawodowej. Łącznie na to przedsięwzięcie powiat przeznaczył 126 tysięcy złotych.

Powiat szczecinecki od kilku miesięcy prowadził rozmowy z Fundacją im. Stanisława Karłowskiego w sprawie przedsięwzięcia, dzięki któremu kolejni bezrobotni z naszej okolicy będą mogli podjąć pracę. Podczas zorganizowanej dzisiaj konferencji prasowej, w której udział wzięli Starosta Krzysztof Lis, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Wiesław Kosmala, członkowie nowo powstającej spółdzielni, a także przedstawiciele Fundacji im. Stanisława Karłowskiego i Ośrodka Wspierania Ekonomi Społecznej szczegółowo przedstawiono, jak wyglądać będzie wsparcie finansowe starostwa. Nie mieliśmy tych środków finansowych wpisanych w budżecie Powiatowego Urzędu Pracy jeśli chodzi o spółdzielnię. Byliśmy jednak zdeterminowani, aby zorganizować taką formułę. Znaleźliśmy te pieniądze i każdy z siedmiu panów otrzyma 18 tysięcy złotych dofinansowania na zakup różnego rodzaju sprzętu i w sumie będzie to 126 tysięcy złotych. Po podpisaniu umów do końca sierpnia pieniądze zostaną przelane - poinformował Starosta Krzysztof Lis. Oprócz wsparcia finansowego na zakup sprzętu i rozwinięcie działalności, członkom nowej spółdzielni socjalnej refundowane będą składki ZUS. Dzięki temu przedsiębiorcy będą w stanie przetrwać pierwsze, zazwyczaj najtrudniejsze miesiące.

Spółdzielnia, która działać będzie w Juchowie i okolicach, zajmować się będzie szeroko pojętym zarządzaniem zielenią, a także pracami budowlanymi i konserwatorskimi. Na zakończenie spotkania starostwa podpisał umowy z każdym z członków spółdzielni, która już niebawem rozpocznie swoją działalność.

Komentarze (3)

życzliwy 2017-08-29 22:08

No ladnie ze powstaje ale tylko dla grona wybranych osób ktore maja dobre znajomosci tam licza sie tylko znajomosci

Wielebny Matys 2017-08-30 09:39

Jak patrze na tych Panów to myślę że nie jest zbyt trzeźwe towarzystwo. Porozumienie Samorządowe. Rozp*****lanie pieniędzy dla swoich i po ciotkach.

Ona 2017-08-30 17:15

Porozumienie Samorządowe stołeczki dla swoich i nepotyzm po starostwie, urzędach gmin, szpitalu, centrum edukacji ekologicznej, szkołach ponadgimnazjalnych. Mocarze.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: