[ŻYCZENIA KOMENDANTA] Dziś Dzień Strażnika Miejskiego

  • KW
  • 2017-08-29 09:16:03
[ŻYCZENIA KOMENDANTA] Dziś Dzień Strażnika Miejskiego
  • Foto: TV Gawex / Piknik rodzinny w Strefie Aktywnego Wypoczynku

Z okazji Dnia Strażnika Miejskiego, który przypada 29 sierpnia, publikujemy życzenia, które wystosował Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku Grzegorz Grondys.

Dzień Straży Gminnej potocznie nazywany „Dniem Strażnika Miejskiego” ustanowiony został w rocznicę uchwalenia Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o strażach gminnych regulującej zasady działania straży gminnych i miejskich. Nie jest to święto państwowe ani narodowe. Nie przypada również w dzień, kiedy obchodzone są święta kościelne, w związku z czym nie jest dniem wolnym od pracy. Jest to jeszcze okres wakacyjny, który jest dla nas okresem wytężonej pracy. Ten dzień jest świętem wszystkich strażników gminnych, miejskich oraz pracowników straży, jednak my z uwagi na ilość odbywających się imprez będziemy mogli go uczcić dopiero po wakacjach.

Z okazji „Dnia Strażnika Miejskiego” składam wszystkim strażnikom oraz pracownikom straży gminnych i miejskich, życzenia zawodowego spełnienia, radości w pełnieniu zaszczytnej służby lokalnemu społeczeństwu oraz osobistej satysfakcji z wykonywanej pracy.

Mieszkańcom gmin, na rzecz których działamy życzę spokoju, braku negatywnych uwag na temat naszej pracy. Oby Państwo jak najrzadziej musieli korzystać z naszej pomocy,
a przeprowadzane interwencje były skuteczne.

Grzegorz Grondys

Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku

Komentarze (1)

Alko 2017-08-29 20:16

"Oby Państwo jak najrzadziej musieli korzystać z naszej pomocy,". To może się sami rozwiążcie?:)))Wtedy życzenie stanie się faktem i będzie można spokojnie wypić browara w parku.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: