Zmienili nazwy ulic, ustalili darmowe przejazdy komunikacją miejską

  • KW
  • 2017-08-28 14:34:35
Zmienili nazwy ulic, ustalili darmowe przejazdy komunikacją miejską
  • Foto: TV Gawex

Uchwały związane z wprowadzaną reformą szkolnictwa zdominowały sesję Rady Miasta, która odbyła się dzisiaj (28.08) w szczecineckim ratuszu. Porządek obrad zakładał łącznie 20 punktów, a radni podczas dwugodzinnej sesji podjęli 14 uchwał.

Poniedziałkowa sesja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 9:00. Radni spotkali się na kilka dni przed inauguracją roku szkolnego 2017/2018 przede wszystkim po to, by podjąć uchwały ściśle związane z wprowadzoną przez rząd reformą szkolnictwa w Polsce. Musieliśmy przegłosować, jako Rada Miasta, przekształcenie do tej pory 6-letnich szkół podstawowych w szkoły 8-klasowe, gdyż następuje stopniowe wygaszenie gimnazjów. Wszystkie tego typu uchwały zostały przegłosowane jednogłośnie, bez kontrowersji - podsumowuje Przewodnicząca Rady Miasta Szczecinek Katarzyna Dudź.

Wśród uchwał podejmowanych przez radnych znalazły się również te zakładające zmiany w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej czy ustalenie w dniu 22 września darmowych przejazdów szczecinecką Komunikacją Miejską z okazji Międzynarodowego Dnia bez Samochodu. Emocje wzbudziły punkty obrad związane ze zmianami nazw ulic. Ostatecznie radni przyjęli zmiany nazw ulic z 28 Lutego na ulicę Warcisława IV oraz Leona Kruczkowskiego na Czesława Miłosza. Mimo, iż sesja przebiegała dość płynnie, nie zabrakło tematów trudnych, a jeden z nich dotyczył placu Wolności. Szerzej pisaliśmy o tym w artykule: Fontanna na placu Wolności nadal nieczynna. Co dalej?

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: