Pobicie na przystanku i libacja alkoholowa pod balkonami

  • KW
  • 2017-08-28 12:45:50
Pobicie na przystanku i libacja alkoholowa pod balkonami
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 21.08.2017 r. do 27.08.2017 r. strażnicy podjęli 91 interwencji w stosunku do 106 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 31 zdarzeń, z czego w 29 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

23.08.2017 r. około godziny 12:30 kolejny przypadek podrzucenia bezdomnych zwierząt przez osoby z „Fundacji dla zwierząt Hałabajówka” spod Białogardu. Na gorącym uczynku ujęto trzy osoby, które część zwierząt zdążyły porzucić na ul. Rybackiej. Już wcześniej fundacja ta podrzucała psy i koty na terenie Szczecinka.

23.08.2017 około godziny 17:50 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o młodzieży spożywającej alkohol w piaskownicy na placu zabaw przy ul. Koszalińskiej. Patrol straży miejskiej, który udał się tam, wylegitymował siedem osób, z czego tylko jedna była pełnoletnia, reszta to nieletni. Trzy osoby z nich znajdowały się pod wpływem alkoholu, w tym dwóch nieletnich w wieku 15 lat. W piaskownicy znajdowały się zakopane butelki po alkoholu, który wypili. Obaj nieletni zostali przekazani policji.

24.08.2017 r. około godziny 17:05 patrol straży miejskiej patrolujący ul. 1 Maja minęła kobieta jadąca motocyklem. Po chwili na zakręcie kobieta ta przewróciła się z motocyklem. Po dojechaniu do niej, siedziała z wykrzywioną nogą i jęczała z bólu, a przez nogawkę spodni przesączała się krew. Strażnicy unieruchomili jej nogę. Z uwagi na to, że karetka do tego zdarzenia została zadysponowana z Barwic, a kobieta nie mogła wytrzymać z bólu na jej prośbę przewieziono ją radiowozem do szpitala.

25.08.2017 około godziny 0:15 patrol straży miejskiej patrolujący ul. Wyszyńskiego zauważył rowerzystę, który wyjechał z ulicy Winnicznej na ul. Wyszyńskiego nie stosując się do znaku drogowego „zakaz wjazdu rowerów”, nie posiadał wymaganego oświetlenia, a z tyłu na koszyku przewoził młoda kobietę. Oboje zostali wylegitymowani. Kierującym okazał się nieletni, od którego było czuć ostrą woń alkoholu. Nieletniego przekazano patrolowi policji.

26.08.2017 Około godziny 9:20 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o pobiciu mężczyzny na przystanku komunikacji miejskiej przy ul. Koszalińskiej. Patrol, który udał się na miejsce zastał we wskazanym miejscu pokrzywdzonego, który miał zakrwawioną twarz i dłonie oraz świadków, którzy twierdzili, że sprawca na widok radiowozu uciekł. Na miejsce wezwano zespół ratunkowy, który zabrał poszkodowanego do szpitala.

27.08.2017 r. około godziny 7:43 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne wezwanie na interwencję. Jak wynikało ze zgłoszenia pod balkonami jednego z bloków odbywała się libacja alkoholowa z głośnymi krzykami oraz załatwianiem potrzeb fizjologicznych przez uczestników. Na miejscu zastano dwóch doskonale znanych z wielu wcześniejszych interwencji mężczyzn, którzy pili tam wódkę. Jeden z nich w dalszym ciągu w trakcie interwencji głośno krzyczał, nie wykonywał poleceń w związku z tym, że zrobił się agresywny łapiąc i szarpiąc strażnika podejmującego interwencję został przy użyciu środków przymusu bezpośredniego obezwładniony. Mężczyzna, który nie był agresywny został ukarany mandatem karnym, natomiast na drugiego zostanie sporządzony wniosek o ukaranie za zakłócanie spokoju i porządku publicznego.

26.08.2017 zabezpieczenie festynu w Strefie Aktywnego Wypoczynku organizowanego przez SAPiK.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: