Fontanna na placu Wolności nadal nieczynna. Co dalej?

  • KW
  • 2017-08-28 10:56:51
Fontanna na placu Wolności nadal nieczynna. Co dalej?
  • Foto: TV Gawex

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta Szczecinek nie mogło zabraknąć tematu zniszczonej fontanny posadzkowej oraz remontu placu Wolności, który jest nieco opóźniony. Zastępca Burmistrza Szczecinka Daniel Rak poinformował, że miasto zawarło porozumienie z wykonawcą, który zobowiązał się do naprawienia szkód do 8 września br. Jeśli tego nie zrobi, miasto wprowadzi drugiego wykonawcę na koszt pierwszego.

Przypomnijmy, już dwukrotnie doszło do zniszczenia szczecineckiej fontanny posadzkowej. W lipcu wjechał w nią samochód dostawczy, o czym pisaliśmy w artykule: Fontanna na placu Wolności zniszczona przez samochód dostawczy. Miesiąc później doszło do takiego samego zdarzenia, tym razem do wodotrysku wpadł pojazd szczecineckiego PGKu - Kolejny samochód wpadł do szczecineckiej fontanny na placu Wolności. Od tamtego momentu wodotryski są nieczynne i ogrodzone. Po pierwszym zdarzeniu zakwestionowaliśmy elementy pod płytami. Z deklaracji wykonawcy jasno wynikało, że usuną usterkę. Jako zamawiający wyartykułowaliśmy obawy i podważyliśmy elementy niezgodne z projektem. Wykonawca nie przystąpił do działań zapewniając nas, że wszystko będzie dobrze funkcjonowało - mówił podczas sesji Daniel Rak, zastępca burmistrza.

Drugie zdarzenie spowodowało podpisanie porozumienia miasta z wykonawcą, który w przypadku nie wykonania naprawy fontanny posadzkowej w terminie do 8 września wyraża zgodę na wykonanie prac przez innego wykonawcę, na swój koszt. Ustaliliśmy termin, w którym wykonawca powinien wymienić wszystkie elementy odbiegające od parametrów zawartych w projekcie. Jeśli tego nie wykona, porozumienie daje nam mandat do wprowadzenia nowego wykonawcy i obciążenia go kosztami - dodał D. Rak.

Radny Zdzisław Miechowiecki poruszył także kwestię zbyt wolnego przebiegu inwestycji oraz opóźnień w pracach. Wiele osób ma również uwagi dotyczące porządku na placu budowy - zaznaczył radny. W inwestycji przebudowujemy kilka ulic, nie tylko plac Wolności (...) Są opóźnienia, jednak jesteśmy zobowiązani kontraktem. Na koniec roku zobaczymy, co uda się odebrać i wtedy zaktualizujemy plan prac - odpowiedział krótko wiceburmistrz.

Kolejne pytanie radnego Miechowieckiego dotyczyło ścieżki rowerowej przebiegającej kiedyś przez plac Wolności. Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas poinformował, że po remoncie takowej nie będzie. Zrezygnowaliśmy w projekcie przebudowy ze ścieżki rowerowej (...) Nie zabraniamy jeżdżenia rowerzystom po centrum miasta, lecz zrobimy wszystko, aby rowerzyści jeździli uważnie i żeby nie dochodziło do wypadków - powiedział podczas sesji Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: