Militarnie i muzycznie w borneńskim Domu Pomocy Społecznej

  • KW
  • 2017-08-24 15:27:31
Militarnie i muzycznie w borneńskim Domu Pomocy Społecznej
  • Foto: TV Gawex

Nie minęły jeszcze wrażenia po Zlocie Pojazdów Militarnych, a w Bornem Sulinowie odbyła się już kolejna impreza z motywem wojskowym w roli głównej. Mowa tu o XIII edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, w której wzięło udział około 30 reprezentacji Domów Pomocy Społecznej. Na scenie uczestnicy zaprezentowali się w wojskowym repertuarze - można było usłyszeć pełne radości pieśni i ballady, ale również i te wprowadzające w nastrój zadumy.

Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie, kadra oraz goście zostali skoszarowani. I choć na jeden dzień, to i tak wszyscy przybyli by śpiewać, bawić się oraz integrować podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Żołnierskiej, który na dobre wpisał się w kalendarz wydarzeń organizowanych przez borneńską placówkę. Każdego roku nad jezioro Pile przybywają dziesiątki reprezentacji, aby wziąć udział w militarno-muzycznej imprezie. Oprócz DPS Borne Sulinowo swoje wokalne umiejętności zaprezentowali m.in.: DPS Bobolice, DPS Myślibórz, DPS Gościno, DPS Darskowo czy DPS Piła i Czarne.

Oprócz muzycznych występów goście mogli również liczyć na atrakcje takie jak: turniej strzelania z wiatrówki o Puchar Starosty Szczecineckiego, prezentację sprzętu wojskowego czy poczęstunek w postaci potraw wojskowych. Gościem specjalnym festiwalu była piosenkarka Halina Kunicka.

Relacja z wydarzenia już jutro (25.08) w TV Gawex. Zapraszamy!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: