Za darmo komunikacją miejską nad Trzesieckiem

  • KW
  • 2017-08-23 12:27:57
Za darmo komunikacją miejską nad Trzesieckiem
  • Foto: TV Gawex

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu przypadającego 22 września przejazdy autobusami miejskimi w Szczecinku będą najprawdopodobniej bezpłatne. Nad uchwałą pochylą się szczecineccy radni na najbliższej sesji Rady Miasta, która odbędzie się 28 sierpnia (poniedziałek). Każdego roku inicjatywa cieszy się jednogłośnym poparciem, więc wszystko wskazuje na to, że i w tym roku mieszkańcy będą mogli jeden dzień poruszać się po mieście autobusami bez biletu.

Przypomnijmy, idea Europejskiego Dnia bez Samochodu zrodziła się w 1998 r. we Francji, kiedy to po raz pierwszy obchodzono dzień pod hasłem "W moim mieście bez samochodu". Od tego czasu taka akcja organizowana jest co roku we wrześniu, aby zachęcać miasta do zamykania ulic dla samochodów na jeden dzień. Powodzenie inicjatywy Dnia Bez Samochodu doprowadziło do ustanowienia w 2002 r. Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. To coroczna kampania organizowana przy wsparciu Komisji Europejskiej. Ma na celu zachęcenie władz lokalnych do wprowadzania i promowania transportu publicznego czy rowerowego oraz ma przekonać mieszkańców do wypróbowania innych środków transportu niż własny samochód.

Komentarze (1)

Bobby 2017-08-24 10:54

I tak tymi autobusami nie jeździ poza emerytami i uczniami, którzy mają zniżki albo jeżdżą za darmo. Uchwała bez znaczenia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: