Policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma amfetaminy

  • KW
  • 2017-08-23 09:35:42
Policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma amfetaminy
  • Foto: KMP Koszalin

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli ponad pół kilograma amfetaminy. W sprawie zatrzymane zostały cztery osoby w wieku od 39 do 49 lat.

Ograniczanie przestępczości narkotykowej to jeden z ważniejszych celów koszalińskiej policji. Dzięki intensywnym działaniom policjantów z koszalińskiej komendy zatrzymanych zostało czterech mężczyzn w wieku od 39 do 49 lat, podejrzanych o posiadanie niedozwolonych substancji.

W trakcie przeszukania pomieszczeń i terenu posesji jednego z podejrzanych, funkcjonariusze ujawnili słoik, a w nim zawiniątka z zawartością białego proszku. Po wstępnych badaniach przeprowadzonych przez technika kryminalistyki okazało się, że jest to ponad pół kilograma amfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Następnie zostały wykonane z nimi czynności procesowe pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Koszalinie.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy poddany zostanie ocenie przez prokuratora i to on zdecyduje o dalszym toku postępowania. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

info: sierż. Beata Gałka, KMP Koszalin

Policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma amfetaminy

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: