Prace przy budowie stadionu lekkoatletycznego wstrzymane

  • KW
  • 2017-08-22 12:02:53
Prace przy budowie stadionu lekkoatletycznego wstrzymane
  • Foto: TV Gawex

Przez ostatnie miesiące informowaliśmy o intensywnych pracach związanych z budową stadionu lekkoatletycznego na Świątkach. Niestety okazuje się, że prace w ostatnich dniach zostały wstrzymane, a wszystko przez spór wykonawcy z podwykonawcą. Jednak jak zapewnia Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, termin oddania obiektu do użytku, tj. połowa listopada br. nie jest zagrożony.

Prace instalacyjne w budynku zaplecza, nawierzchnia asfaltowa czy murawa to elementy, które w ostatnich tygodniach wykonywano na powstającym stadionie. Wydawałoby się, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik, a prace zmierzają ku końcowi. Ostatnie dni niestety pokazały, że tak nie jest, gdyż na placu budowy nie ma pracowników, a zastępuje ich firma ochroniarska. Główny problem polega na tym, że istnieje spór między generalnym wykonawcą, a podwykonawcą, w tym firmą Trawnik Producent w zakresie wzajemnych rozliczeń już wykonanych robót w całości czy częściowo, i tego, co wynika z przepływów finansowych - wyjaśnia nam Krzysztof Lis, Starosta Powiatu Szczecineckiego i zaznacza, że płatności realizowane są raz na kwartał. Podwykonawcy oczekują wcześniejszych płatności od generalnego wykonawcy. Z informacji, jakie dotarły do nas, firma Trawnik Producent wypowiedziała umowę generalnemu wykonawcy 8 sierpnia - dodaje.

Firma Tamex, czyli główny wykonawca, aktualnie prowadzi rozmowy z innymi podwykonawcami, którzy mogliby dokończyć realizację budowy stadionu lekkoatletycznego. Według oświadczenia firmy nie ma też zagrożenia, że termin oddania obiektu do użytku się przedłuży.

Przypomnijmy, inwestycja pochłonie ponad 10 mln zł, w tym 4 mln zł pochodzą ze środków zewnętrznych.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: