Ranking WSPÓLNOTY – powiat szczecinecki znowu w czołówce!

  • KW
  • 2017-08-22 11:07:44
Ranking WSPÓLNOTY – powiat szczecinecki znowu w czołówce!

Powiat szczecinecki zajął honorowe miejsce w pierwszej dziesiątce w Rankingu Wydatki JST na ochronę zdrowia

Niezmiernie miło nam poinformować, że w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Wydatki JST na ochronę zdrowia” powiat szczecinecki zajął honorowe miejsce w pierwszej dziesiątce w kategorii POWIATY. Warto podkreślić, iż WSPÓLNOTA dociera do 98 proc. jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Zawiera analizy prawne i ekonomiczne, nowości z procesu legislacyjnego, dobre praktyki funkcjonowania administracji publicznej oraz reportaże samorządowe - informuje Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Ranking został opracowany na podstawie rocznych sprawozdań budżetowych jednostek samorządu terytorialnego, publikowanych przez Ministerstwo Finansów oraz danych Głównego Urzędu Statystycznego z lat 2006 - 2015. Wykaz opracowali analitycy na czele z prof. Pawłem Swianiewiczem z Uniwersytetu Warszawskiego. Brano pod uwagę wydatki powiatów na ochronę zdrowia, na działalność szpitali i na profilaktykę zdrowotną, w przeliczeniu na mieszkańca.

Wyniki rankingu zostaną ogłoszone 5 października 2017r. podczas Gali Inwestorów Samorządowych, która odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w ramach XV Samorządowego Forum Kapitału i Finansów. Laureaci rankingu - samorządowi liderzy ochrony zdrowia - otrzymają statuetki i dyplomy.

Warto przypomnieć, że Powiat Szczecinecki został już doceniony przez pismo WSPÓLNOTA już w roku ubiegłym plasując się na 16 miejscu w Polsce w rankingu Wydatków Inwestycyjnych Samorządów 2013-2015.

Komentarze (1)

Bobby 2017-08-26 11:16

Pytanie, czy to, że gmina Szczecinek tak wiele wydaje na zdrowie publiczne ma przełożenie na poziom zdrowia mieszkańców. Nie od dziś wiadomo, że burmistrz Jerzy Hardie Douglas i i wielu ważnych radnych jest lekarzami i osobami związanymi z ta sferą życia. Wydatki mogą oznaczać zwyczajne kolesiostwo. Pytanie numer dwa na co te pieniądze idą? bo kolejki do specjalistów nadal są, nie ma wszystkich specjalistów w Szczecinku i ludzie muszą jeździć do innych miast. In vitro fajnie, ale polska służba zdrowia nie rodzi sobie z pospolitszymi problemami. Słowianka też wiele wydawała na halę i dostawała nagrody Mocarza, a skończyła jak skonczyła.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: