[PLAN WYDARZENIA] ''Życie można zacząć wiele razy''. Mały Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja

  • KW
  • 2017-08-21 13:28:11
[PLAN WYDARZENIA] ''Życie można zacząć wiele razy''. Mały Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja
  • Foto: archiwum / S. Cieślar

PCPR w Szczecinku po raz szósty organizuje Mały Europejski Festiwal Filmowy Integracja Ty i Ja.

Już szósty rok z rzędu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Szczecinku jest organizatorem Małego Europejskiego Festiwalu Filmowego Integracja Ty i Ja. Przez wiele lat zdążył on przetrzeć szlaki tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej. Nie tylko koszalińskiej (na której Duży Festiwal gości od lat 14), ale również tej lokalnej, mniejszej i na co dzień obcującej z tematyką niepełnosprawności.

Hasło tegorocznego festiwalu brzmi: „Życie można zacząć wiele razy”, tak więc wszystkie podejmowane działania podkreślać będą znaczenie osobistego zmierzenia się z niepełnosprawnością. Festiwalowi goście podzielą się swoimi historiami i tym, w jaki sposób pokonywali ograniczenia wynikające z ich dysfunkcji. Zaprezentują swoje pasje, talenty i spektakularne osiągnięcia stając się dla innych inspiracją i wzorem do naśladowania. Będziemy mieli także okazję, aby poznać bogatą twórczość osób niepełnosprawnych. Będzie także czas, aby porozmawiać o barierach i przełamać je.

Choć myśl przewodnia Festiwalu zmienia się każdego roku, wciąż aktualna i świeża pozostaje jego główna idea: działanie na rzecz integracji środowisk osób z niepełnosprawnością ze społeczeństwem, a więc działanie na rzecz humanizmu w najgłębszym tego słowa znaczeniu. Podczas tegorocznej Inauguracji Festiwalu nie zabraknie, oprócz oczywiście filmów, koncertów lokalnych artystów. Gościem głównym natomiast Festiwalu będzie Monika Kuszyńska. Po inauguracji wszystkich gości festiwalowych zapraszamy na uroczystą kolację w holu kina.

Festiwal rozpocznie się 5 września o godz. 16.00 i potrwa trzy dni. W drugim dniu festiwalu spotykamy się w Domu Pomocy Społecznej Bornem Sulinowie, w trzecim w Barwicach na Happeningu przy Placu Wolności, a czwartego dnia w Przedszkolu „Miś” w Szczecinku. Warto zapoznać się z harmonogramem wydarzeń, aby znaleźć trochę czasu na obecność w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Wstęp we wszystkie dni jest bezpłatny. Sponsorem głównym jest Kronospan Sp. z o.o. Festiwal dofinansowano także ze środków otrzymanych w ramach Programu Społecznik.
Patronat Honorowy Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja.

info: Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: