Kobieta ugodzona nożem przez siostrzenicę oraz spożywanie piwa i głośna muzyka na cmentarzu

  • KW
  • 2017-08-21 09:32:31
Kobieta ugodzona nożem przez siostrzenicę oraz spożywanie piwa i głośna muzyka na cmentarzu
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 14.08.2017 r. do 21.08.2017 r. strażnicy podjęli 117 interwencji w stosunku do 111 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 36 zdarzeń, z czego w 23 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

14.08.2017 około godziny 13:15 dyżurny straży miejskiej otrzymał zgłoszenie o połamanej brzozie na wysokości hotelu Viki, która zagrażała bezpieczeństwu. Strażnicy zlokalizowali zagrożenie w postaci drzewa – brzozy rosnącej na terenie hotelu Viki, która została złamana i zawisła nad ścieżką prowadzącą nad jeziorem. Właściciel został poinformowany a miejsce oznakowano.

We wtorek 15 sierpnia 10 min po północy operator monitoringu zauważył dziwne zachowanie w budynku przy placu Wolności - z jednego z okien na pierwszym piętrze ktoś wyrzucał jakieś przedmioty na chodnik. Dyżurny skierował w to miejsce patrol zmotoryzowany, strażnicy weszli do klatki schodowej gdzie zastali dwóch mężczyzn i kobietę. Kobieta miała zakrwawioną ręką, strażnicy na miejscu dowiedzieli się, że w jednym z mieszkań odbywała się libacja alkoholowa, gdzie doszło do kłótni między poszkodowaną kobietą a jej siostrzenicą, która zadała cios nożem w rękę poszkodowanej. Kobieta miała ranę ciętą przedramienia, strażnicy na miejscu udzielili pomocy rannej kobiecie zakładając jej opatrunek. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego oraz policję. Ranna kobieta została zabrana do szpitala. Dalsze czynności prowadzi Policja.

15.08.2017 około godziny 16:15 patrol straży miejskiej udał się na cmentarz komunalny, gdzie zgłoszono, że dwie osoby spożywają tam alkohol i zakłócają spokój głośną muzyką. Na miejscu strażnicy wylegitymowali dwóch młodzieńców pijących piwa. Jeden z nich to osiemnastolatek, który został ukarany mandatem karnym, drugi to nieletni gimnazjalista. Nieletniego przewieziono do miejsca zamieszkania gdzie babcia, pod, której opieką się znajdował nie zgodziła się na jego przebadanie alkotestem.

16.08.2017 około godziny 22:00 dyżurny straży miejskiej został poinformowany telefonicznie, że przy stacji Lotos kierujący samochodem ciężarowym najechał na znak drogowy. Opisany pojazd patrol znalazł za McDonaldem. W pojeździe była uszkodzona przednia tablica rejestracyjna, a pod samochodem znajdowały się resztki zniszczonego znaku drogowego. Świadkowie wskazali, iż kierujący wraz z pasażerem znajdują się w restauracji. Świadkowie wskazali kierującego twierdząc, iż jest to obcokrajowiec, który na zwróconą uwagę odpowiedział wulgaryzmami. W związku z taką sytuacją na miejsce wezwano patrol policji, który przejął tą interwencję. Zarówno kierowca tego pojazdu, jak i pasażer znajdowali się pod wpływem alkoholu. Zostali zatrzymani w policyjnej izbie dla osób zatrzymanych.

19.08.2017 około godziny 17:10 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o grupie osób bijącej chłopca przy wieży Przemysława. Na widok patrolu grupa rozbiegła się. Strażnicy wylegitymowali jednego z uczestników tego zajścia oraz ustalili pozostałych. Łącznie sześć osób.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku

Komentarze (1)

Bobby 2017-08-21 11:21

Kolejny przyczynek ku temu, żeby zlikwidować Straż Miejską, a pieniądze publiczne na tę organizację przekazać Policji. Straż Miejska to zbędne ogniwo nie poprawiające bezpieczeństwa. Złamane drzewo i co robi Straż? nic, jak było złamane tak jest złamane. Oznakowali:))), powinni jeszcze pilnować:)) Opatrzyli rękę kobiecie:))) Czy Straż Miejska to Pogotowie?:)) Pogotowie i tak musiało przyjechać. Poważniejsza interwencja z obcokrajowcem i i tak musi przyjechać Policja, to po co ta Straż?:)) Oni nadają się tylko do wypisywania mandatów dla pijących piwo gimnazjalistów i bójek dzieciaków:)))Jak ktoś starszy i postawniejszy to interwencja kończy się wyrokiem karnym dla strażnika:))

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: