Przedszkole Kronospan rusza 1 września, budynek na początku 2018 roku

  • KW
  • 2017-08-18 14:11:34
Przedszkole Kronospan rusza 1 września, budynek na początku 2018 roku
  • Foto: TV Gawex

Miasto Szczecinek wzbogaci się o nowe przedszkole. Od tego roku szkolnego około 60 maluszków znajdzie miejsce w nowoczesnej placówce przedszkolnej współtworzonej przez firmę Kronospan. Budynek nowego przedszkola powstaje przy ulicy Grudziądzkiej i oddany do użytku zostanie prawdopodobnie z nowym rokiem kalendarzowym 2018. Do tego czasu maluchy będą miały zajęcia w budynku zastępczym, czyli w internacie starej „budowlanki”. Obecnie trwają tam prace mające na celu przystosowanie obiektu do nowej, kilkumiesięcznej roli.

Praktycznie każdego roku w wielu miastach Polski, także w Szczecinku, problem braku miejsc w przedszkolach powraca jak bumerang. Niestety, ich brak odbija się na najmłodszych mieszkańcach, czyli na trzylatkach, dla których nie zawsze starczało miejsca w placówkach przedszkolnych. W tym roku, w Szczecinku sytuacja ta uległa diametralnej zmianie, a wszystko za sprawą nowego przedszkola, którego inicjatorem jest firma Kronospan. Firma Kronospan w marcu tego roku ogłosiła przetarg na prowadzenie przyzakładowego przedszkola. Przystąpiłam do tego przetargu, wygrałam go, z czego się ogromnie cieszę, i od 1 września będę prowadziła Przedszkole Miś, które ma w sobie przedszkole przyzakładowe Kronospan - wyjaśnia nam Bożena Kawczyńska, dyrektor Przedszkola Niepublicznego Miś w Szczecinku.

Docelowo siedziba nowego przedszkola mieścić się będzie przy ulicy Grudziądzkiej, jednak zakończenie budowy obiektu przewidywane jest na początek roku 2018. Do tego czasu maluszki będą korzystać z budynku zastępczego. Trwa właśnie przystosowywanie wydzierżawionych przez Kronospan pomieszczeń w internacie starej ''budowlanki''. Zaczęliśmy myśleć o zagospodarowaniu na jakiś czas innego miejsca tym bardziej, że odbyła się rekrutacja dzieci do przedszkola przyzakładowego. 60 dzieci, w tym 6 dzieci niepełnosprawnych zostało zakwalifikowanych, więc 1 września przedszkole musi ruszyć - wyjaśnia B. Kawczyńska. Przystosowywanie pomieszczeń w budynku starej ''budowlanki'' właśnie jest na ostatniej prostej. Czeka już nowe wyposażenie i przyznam szczerze, że nigdy nie miałam do czynienia z tak nowoczesnym wyposażeniem zarówno jeśli chodzi o meble, jak i pomoce dydaktyczne - przyznaje B. Kawczyńska.

W nowym roku szkolnym z przedszkola korzystać będzie około 60 dzieci. Jak podkreśla dyrektor nowej placówki, to zadanie jest wielkim wyzwaniem, gdyż oprócz sporej liczby dzieci, przedszkole będzie miało profil dwujęzyczny: angielski i niemiecki. Placówka czynna będzie w godzinach 6:30 - 18:00. Uroczyste otwarcie budynku przedszkola przy ulicy Grudziądzkiej nastąpi na początku roku 2018. Warto dodać, iż nowa placówka również będzie nosić nazwę Przedszkole Niepubliczne „Miś”.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: