Tor do runmageddonu powstaje na terenach OSiR

  • KW
  • 2017-08-18 13:01:05
Tor do runmageddonu powstaje na terenach OSiR
  • Foto: TV Gawex

Dla wszystkich miłośników zyskującego coraz większą popularność runmageddonu mamy dobrą wiadomość. Już niedługo w Szczecinku, na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji, obok boiska Lechii powstanie tor do ćwiczeń.

W naszym mieście prężnie działa grupa Husaria Race Team Szczecinek, biorąca udział w ekstremalnych biegach z przeszkodami, czyli runmageddonie. Runmageddon to najbardziej ekstremalny cykl biegów przeszkodowych. Nie brakuje podczas nich błota, zasieków czy różnego rodzaju przeszkód. Szczecinecka grupa bardzo często, aby móc trenować, musiała wyjeżdżać do innych, większych miast. Ośrodek Sportu i Rekreacji wyszedł więc na przeciw oczekiwaniom grupy i wraz z nimi postanowił stworzyć miejsce do ćwiczeń.

Początkowo tor miał znajdować się na Strefie Aktywnego Wypoczynku, jednak po konsultacjach lokalizacja została zmieniona. Na torze do ćwiczeń pojawi się wiele przeszkód dzięki, którym będzie można szkolić swoje umiejętności i przygotowywać się do biegów. Jest on budowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w ścisłej współpracy z grupą Husaria Race Team. Stworzyliśmy projekt, na który nanieśliśmy sześć przeszkód (...) To wspólny projekt i wspólna realizacja, gdyż nie tylko pracownicy OSiR ale też ponad 20 członków grupy wspólnie bierze udział w montażu - mówi nam Szymon Bibik, zastępca dyrektora OSiR. Wyznaczony teren pomału zapełnia się przeszkodami. Trzeba go jeszcze między innymi ogrodzić oraz ustalić regulamin korzystania.

Fundusze na budowę toru do ćwiczeń runmageddonu pochodzą z oszczędności Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: