Radni Rady Miasta zostali wprowadzeni w błąd przed głosowaniem?

  • KW
  • 2017-08-18 07:57:22
Radni Rady Miasta zostali wprowadzeni w błąd przed głosowaniem?
  • Foto: TV Gawex

Komunikat prasowy Ruchu Obywatelskiego „Razem dla Szczecinka”.

Na sesji Rady Miasta, w dniu 27.03.2017r., został przegłosowany projekt programu „Dofinansowanie do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców Miasta Szczecinek na lata 2017-2019”. Radni zostali poinformowani, że projekt ten zostanie wysłany do specjalistycznej agencji weryfikacyjnej w celu uzyskania niezbędnej pozytywnej opinii. Kilka miesięcy później w dniu 10 lipca 2017r., na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta przed głosowaniem nad przyjęciem tego programu, Radni miejscy zostali poinformowani, że Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji oceniła pozytywnie projekt tego programu. Niestety informacja ta była nieprawdziwa (!) a radni przed głosowaniem zostali wprowadzeni w błąd (!). Jak się okazało, Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, do zaopiniowania do Agencji wysłał inny (zmieniony) projekt. Oznacza to, że Agencja zaopiniowała inny dokument niż formalnie był przyjęty przez Radę Miasta Szczecinek.

W rzeczywistości projekt programu uchwalony przez Radę Miasta, w ogóle nie był opiniowany przez w/w Agencję. Co istotne: projekt uchwały przygotowany przez burmistrza na sesję w dniu 10.07.2017r., i uchwała podjęta przez Radę Miasta większością głosów radnych Platformy Obywatelskiej w tym dniu, znowu zawierały inną treść, niż dokument przekazany faktycznie do Agencji i opiniowany przez Agencję.

Prawdopodobnie w/w nieprawidłowości pozostałyby bez echa, gdyby nie pismo Wojewody Zachodniopomorskiego, który zwrócił się z pytaniem, czy przyjęty przez Radę Miasta Szczecinek program został wcześniej zaopiniowany przez Agencję Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Wówczas w dniu 21.07.2017r., zwołano naprędce kolejną nadzwyczajną sesję Rady Miasta na której uchylono  uchwałę z dnia 10.07.2017r.

Do tej pory niestety standardem w pracach Rady Miasta stały się sytuacje, w których Przewodnicząca Rady Miasta, nie przekazywała niewygodnych dla Ratusza pism skierowanych do Radnych. Tym razem doszło do skandalicznej sytuacji, w której Radni przed głosowaniem na Sesji Rady Miasta, zostali wprowadzeni w błąd nieprawdziwymi informacjami. W związku z zaistniałą sytuacją o tym fakcie zostały powiadomione odpowiednie urzędy i organy władzy państwowej.

                                                                                                   Jacek Pawłowicz
                                                                                                 Radny Rady Miasta  
                                                                                Ruch Obywatelski „Razem dla Szczecinka”

Komentarze (5)

awax 2017-08-18 09:34

Z całą pewnością jeżeli te informacje się potwierdza to będziemy mieli do czynienia z PRZESTĘPSTWEM przeciwko dokumentom. :)

ola 2017-08-18 17:19

Senat przegłosował niewłaściwą ustawę o SN i nikt nie krzyczał o Przestępstwie. Co na to radni RDS?

obywatel 2017-08-19 10:23

Powiadomcie reżimową telewizję

Do Oli 2017-08-21 11:41

Jak nie krzyczał? Przecież burmistrz Jerzy Hardie Douglas wychodził ze świeczką pod Sąd, mimo, że w swoich felietonach głosi pochwałę tortur, kary śmierci i uważa, że "są okoliczności, w których nie powinniśmy zważać na obowiązujące przepisy". Odsyłam wszystkich do jego felietonu na Mieście z Wizją "Plazma dla Trynkiewicza". Czysta hipokryzja i faryzeizm tego Pana.

Do Obywatela 2017-08-21 12:33

Myślę, że reżimowy portal wizjonerów i ta reżimowa gazetka pchana mieszkańcom do skrzynek i na wycieraczki już wie

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: