Powiat szczecinecki aplikuje o ponad milion złotych na wsparcie młodzieży opuszczającej pieczę zastępczą

  • KW
  • 2017-08-14 11:32:19
Powiat szczecinecki aplikuje o ponad milion złotych na wsparcie młodzieży opuszczającej pieczę zastępczą
  • Foto: Starostwo Powiatowe Szczecinek

11 sierpnia w Starostwie Powiatowym w Szczecinku gościła Agnieszka Lisicka z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Szczecinie, aby w obecności wicestarosty Marka Kotschy, członka Zarządu Powiatu Jakuba Hardie – Douglasa, dyrektor PCPR w Szczecinku Małgorzaty Kubiak – Horniatko oraz dyrektor PCPR w Wałczu Bożeny Terefenko, parafować kolejny wniosek do projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i Działania 7.6. Wsparcie rozwoju usług społecznych świadczonych w interesie ogólnym.

Pula środków, o które aplikuje powiat szczecinecki, to ponad milion złotych. Jeżeli uda się je pozyskać zostaną przeznaczone na wsparcie młodzieży opuszczającej pieczę zastępczą. Młodzi ludzie będą mogli skorzystać z pomocy specjalistów oraz zamieszkać w mieszkaniach chronionych.

Przez trzy lata wsparciem zostanie objętych 16 wychowanków – wyjaśnia dyrektor PCPR w Szczecinku Małgorzata Kubiak – Horniatko. Od 15 roku życia będziemy ich modelować, prowadzić i uczyć jak należy funkcjonować po opuszczeniu rodziny zastępczej czy placówki opiekuńczo – wychowawczej. Chcemy stworzyć dwie kawalerki w Zakładzie Obsługi Nieruchomości i jedno, dwupokojowe mieszkanie dla dorosłych wychowanków w internacie Zespołu Szkół Technicznych – dodaje dyrektor i jednocześnie przypomina o innym projekcie, „Akademii Rodziny”, która od stycznia jest realizowana w ramach tego samego działania. Akademia Rodziny to projekt, którego ideą jest wzmacnianie rodzin i wspieranie ich w zakresie opiekuńczym na tyle, aby mogły one wychowywać własne dzieci. W jego ramach funkcjonują szkoły dla rodziców, dziadków, partnerów/małżonków oraz warsztaty finansowe dla usamodzielnianej młodzieży. Ponadto projekt zakłada pomoc terapeuty rodzinnego, prawnika, psychologa, mediatora oraz pedagoga.

Wszystkich, którzy chcieliby zasięgnąć więcej informacji na temat obu projektów zapraszamy do kontaktu z PCPR w Szczecinku. Osoby, które pragną nieodpłatnie skorzystać z pomocy specjalistów zapraszamy do siedziby PCPR przy ul. Wiatracznej 1, a także zachęcamy do kontaktu telefonicznego pod nr tel. 094 71 37 111.

info: Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: