33 przypadki spożywania alkoholu w miejscach publicznych, niewybuch przy szkole i mistrz parkowania

  • KW
  • 2017-08-14 11:10:57
33 przypadki spożywania alkoholu w miejscach publicznych, niewybuch przy szkole i mistrz parkowania
  • Foto: Straż Miejska Szczecinek

W okresie od 7.08.2017 r. do 13.08.2017 r. strażnicy podjęli 91 interwencji w stosunku do 90 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 30 zdarzeń, z czego w 28 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

Najwięcej interwencji dotyczyło przypadków spożywania alkoholu w miejscach publicznych. Takich przypadków było 33 z czego 19 skończyło się na pouczeniach, 13 nałożeniem mandatu karnego, a jeden przypadek skończy się skierowaniem wniosku o ukaranie. Każdorazowo takie wykroczenia związane są z używaniem słów wulgarnych, gdyż pijący stają się coraz głośniejsi, a w końcowym efekcie nie kontrolują już siebie, często jest to zanieczyszczanie miejsc publicznych poprzez załatwianie tam potrzeb fizjologicznych lub nieobyczajnymi wybrykami. Często jest to połączone z zakłócaniem spokoju i porządku publicznego przez pijących. Kolejnymi wykroczeniami najczęściej popełnianymi były wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji oraz wykroczenia przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu.

7.08.2017 r. w godzinach przedpołudniowych zabezpieczenie miejsca wykopania niewybuchu na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szczecinku.

7.08.2017 około godziny 8:00 strażnicy miejscy udzielali asysty dla PGK przy wycince drzewa.

8.08.2017 około godziny 9:00 asystowali dla ZGM przy przeglądzie opuszczonego lokalu.

W ostatnim tygodniu strażnicy przewieźli do schroniska dla zwierząt pięć psów i dwa koty.

Komentarze (1)

Bobby 2017-08-14 12:34

Oj, dalibyście spokój temu kierowcy. Po co te zdjęcia i mandaty? Szczecinek to małe miasto, zawsze można zaparkować gdzie indziej. Trochę empatii, troszkę linia przekroczona. Zdarza się. A strażnicy miejscy nigdy w życiu nie przekroczyli linii do parkowania ani prędkości? Pasy zawsze zapięte, gaśnica ważna jest? Światła zawsze włączone? Najlepiej czepiać się takich dupereli, bo jak trzeba wykonać poważniejszą interwencje to kończy się wyrokami dla strażników:))

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: