Weekendowy rozkład jazdy!

  • KW
  • 2017-08-12 17:49:16
Weekendowy rozkład jazdy!
  • Foto: TV Gawex

Przed nami długi weekend, dlatego zapraszamy do zapoznania się w wydarzeniami przygotowanymi w Szczecinku i regionie.


Zapraszamy na „XIV OGÓLNOPOLSKI PIKNIK MODELARSKI” w Wilczych Laskach koło Szczecinka! Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 12 – 13 sierpnia. W ramach imprezy odbędzie się zlot „Wicherków” i Oldtimerów (bez zawodów za to z wyróżnieniami), podjęta będzie próba poprawienia rekordu świata w ilości „Wicherków” przebywających w powietrzu (dotychczasowy wynik to 11 modeli), gala modeli podświetlanych, zawody precyzji latania i lądowania czynna będzie giełda modelarska (bez opłat przez cały czas imprezy), wystawa „zabytkowego” sprzętu modelarskiego (aparatury, silniki itp.) Najmłodsi piloci otrzymają upominki. W sobotni wieczór zaplanowane jest ognisko. Rezygnacja z zawodów modeli „Wicherków” i Oldtimerów ma na celu umożliwienie każdemu uczestnikowi imprezy wykonanie jak największej liczby lotów. Uwaga! Modele biorące udział w konkurencjach sportowych nie mogą być stabilizowane (żyroskopy) poza modelami latającymi po ciemku (modele podświetlane), modele „Wicherków” powinny być wykonane przez pilota. Czynny będzie przez cały czas krąg asfaltowy do modeli na uwięzi (nie kolidujący z modelami RC).


Sołectwo Jelenino zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na Piknik Charytatywny „Na rzecz Adriany”. Piknik odbędzie się 12 sierpnia 2017 r. o godz. 16:00 na boisku w Jeleninie. W programie przewidziano liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych, loterię fantową, sprzedaż cegiełek. Czas podczas pikniku umilać będzie zespół „Swojacy” z Sitna, gościnnie swoje umiejętności zaprezentuje OSP Lotyń. A to wszystko w jednym, ważnym celu – aby pomóc Adrianie, mieszkance Gminy Szczecinek, jak najszybciej wrócić do zdrowia.
Zajęcia "W RYTMIE FAL" to warsztaty taneczne dla młodzieży, inicjatywa ta funkcjonuje na terenie Szczecinka od początku lipca 2017. Amatorów tańca poprowadzi Pani Joanna Borowiec z poznańskiego AWFu. Warsztaty „W RYTMIE FAL” odbywają się na pomoście Centrum w każdą niedzielę wakacji.


Sołtys Sołectwa Wierzchowo oraz Animator Orlika w Wierzchowie, zapraszają na Turniej Gry w Bule. Zawody rozegrane zostaną w niedzielę 13 sierpnia 2017 r.  na Orliku w Wierzchowie, start: godz. 10:00 Gra toczyć się będzie parami. Na zwycięzców czekają puchary i medale, a na wszystkich uczestników -  mały poczęstunek. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: