W Szczecinku przybędzie dodatkowych 85 miejsc w przedszkolach

  • KW
  • 2017-08-10 09:52:41
W Szczecinku przybędzie dodatkowych 85 miejsc w przedszkolach
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj o godzinie 8:00 szczecineccy radni spotkali się na nadzwyczajnych obradach. Podjęto uchwałę związaną z utworzeniem i prowadzeniem dodatkowych 85 miejsc w przedszkolach niepublicznych na terenie Miasta Szczecinek w okresie od 1 września 2017 r. do 31 sierpnia 2018 r.

Jak się okazuje sukcesywne powiększanie liczby miejsc w funkcjonujących na terenie Szczecinka przedszkolach nie zaspokoiło zapotrzebowania na ten rodzaj usługi oświatowej. Miasto ze względu na posiadanie wystarczających środków finansowych, przeznaczonych na dotacje dla niepublicznych przedszkoli, ma możliwość uruchomienia w roku szkolnym 2017/2018 dodatkowych 85 miejsc w przedszkolach niepublicznych prowadzonych na zasadach przedszkola publicznego.

Temat dodatkowych miejsc w szczecineckich przedszkolach musiał trafić pod obrady radnych i tak też się stało dzisiaj (10.08). Ostatecznie uchwała została przegłosowana 13 głosami "za" oraz jednym głosem wstrzymującym się. Pozwala to na rozpisanie konkursu, który przeprowadzi Komunalne Centrum Usług Wspólnych w Szczecinku, przy pomocy komisji konkursowej powołanej przez Burmistrza Miasta Szczecinek. 

Dodatkowe miejsca, utworzone i prowadzone według zasad określonych konkursem, będą funkcjonowały w okresie od 1 września 2017 r. do dnia 31 sierpnia 2018 r. 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: