Modernizacja szkół w gminie Szczecinek

  • KW
  • 2017-08-08 12:21:21
Modernizacja szkół w gminie Szczecinek
  • Foto: TV Gawex

Gmina Szczecinek prowadzi działania inwestycyjne związane z modernizacją oraz przebudową budynków szkolnych. Remontu doczekała się między innymi Szkoła Podstawowa w Wierzchowie, natomiast w Turowie powstanie przedszkole.

Przed nami jeszcze niespełna miesiąc wakacji, więc uczniowie nie myślą o powrocie do szkoły. Mimo to gmina Szczecinek realizuje kilka zadań inwestycyjnych na terenie placówek oświatowych, aby dzieci i młodzież miały lepsze warunki do nauki. W ramach tych działań powstanie m.in. przedszkole w Turowie oraz przebudowana zostanie szkoła w Gwdzie Wielkiej. W tej chwili realizujemy kilka zadań inwestycyjnych. Jesteśmy w trakcie budowy przedszkola w Turowie, w obiekcie szkoły podstawowej oraz rozpoczęła się przebudowa szkoły w Gwdzie Wielkiej celem utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy. Termomodernizujemy również szkołę w Wierzchowie - wylicza w rozmowie z nami Ryszard Jasionas, wójt gminy Szczecinek.

W ramach kontraktu samorządowego gmina dostała też dofinansowanie na doposażenie szkół w pomoce dydaktyczne, a także w technologie informacyjno-komunikacyjne do przeprowadzania zajęć dodatkowych. Dostaliśmy grant dotyczący kontraktu samorządowego i około 2 milionów złotych włożymy w placówki oświatowe, przy czym duża część tych środków jest przeznaczona na zakup wyposażenia, a pozostała część jest zapewnieniem zajęć w szkołach - podsumowuje wójt.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: