[WYNIKI] Wielki finał biegowego święta w Szczecinku

• 2017-08-07 11:10:08

Około 340 biegaczy, w tym 98 maratończyków uczestniczyło w trzecim Szczecineckim Weekendzie Biegowym. Impreza rozpoczęła się w sobotę 5 sierpnia od biegu Parkrun oraz wyścigów dzieci i zakończyła się w niedzielę (06.08) biegiem głównym na 15 kilometrów oraz maratonem.

Szczecinecki Weekend Biegowy odbył się po raz trzeci na terenach Szczecinka. Dwudniowa impreza pełna była atrakcji i różnych konkurencji biegowych. Całe wydarzenie rozpoczęło się w sobotę we wczesnych godzinach porannych - najpierw Parkrun, a także zawody nordic walking, a o godzinie 11:00 odbyły się biegi dla dzieci i młodzieży, które rozegrano w kilku kategoriach wiekowych.

Główna część imprezy miała miejsce w niedzielę. W tym dniu odbył maraton, a także bieg na 15 kilometrów. W zawodach tych udział wzięło około 340 zawodników z całej Polski i nie tylko. Jako pierwsi na mecie pojawili się biegacze rywalizujący na krótszy dystans. Najszybsi finiszowali po około 50 minutach od momentu startu. Zwycięzcą biegu na jedno okrążenie dookoła jeziora został Łukasz Wirkus z czasem 51 minut i 26 sekund. Wśród Pań w biegu na 15 kilometrów najszybciej finiszowała Antonina Wirkus, reprezentująca Szczecinek. Jej czas 58 minut i 57 sekund.

Najważniejszym punktem imprezy był oczywiście maraton, który liczył ponad 42 kilometry. W biegu tym sklasyfikowanych zostało ostatecznie 98 zawodników, a najszybszy był Artur Pelo, reprezentujący Słupsk. Jego czas wyniósł 2 godziny 35 minut i 1 sekunda.

WYNIKI BIEG 15 KILOMETRÓW

WYNIKI MARATON

Relacja ze Szczecineckiego Weekendu Biegowego we wtorek (08.08) w TV GAWEX. Zapraszamy!