Kobieta leżąca na chodniku, zgubiona hulajnoga oraz alkohol w Strefie Aktywnego Wypoczynku

  • KW
  • 2017-08-07 09:32:50
Kobieta leżąca na chodniku, zgubiona hulajnoga oraz alkohol w Strefie Aktywnego Wypoczynku
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 31.07.2017 r. do 6.08.2017 r. strażnicy podjęli 113 interwencji w stosunku do 105 osób. Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 29 zdarzeń, z czego w 28 przypadkach interwencję podejmowali strażnicy miejscy.

1.08.2017 r. około godziny 19:40 na ul. Wyszyńskiego operator monitoringu ujawnił spożywanie alkoholu przez trzy osoby. Skierowany tam patrol wylegitymował trzy osoby, z których dwie były nieletnimi w wieku 16 i 17 lat. Ten, który ukończył 17 lat został ukarany mandatem karnym, natomiast nieletni zostali przekazani patrolowi policji.

2.08.2017 około godziny 18:40 dyżurny Straży Miejskiej w Szczecinku otrzymał zgłoszenie o kobiecie leżącej na chodniku przy ul. Trzesieckiej. Patrol straży miejskiej udał się na
ul. Trzesiecką, gdzie przy sklepie ABC na chodniku leżała kobieta, która skarżyła się na ból prawej nogi w okolicy kolana i miała opuchnięta dłoń. Na miejsce wezwano zespół ratunkowy, który zabrał ją na SOR.

4.08.2017 około godziny 22:15 operator kamer monitoringu miejskiego zauważył w Strefie Aktywnego Wypoczynku grupę osób spożywających alkohol. Dwie z tych osób oddawały również mocz na wymurowany tam grill. Na miejscu strażnicy wylegitymowali 7 osób, pięć zostało pouczonych, natomiast osobom, które oprócz tego, że piły alkohol to również oddawały mocz zaproponowano mandaty karne. Jedna z tych osób przyjęła mandat, a na drugą zostanie skierowany wniosek o ukaranie.

5.08.2017 r. około godziny 15:30 na prośbę PSP strażnicy zabezpieczyli akcję usuwania plamy oleju na ul. Narutowicza. W momencie, gdy strażacy usuwali plamę strażnicy kierowali ruchem drogowym, aby zapewnić im bezpieczeństwo.

6.08.2017 około godziny 8:00 dyżurny straży miejskiej został telefonicznie poinformowany o hulajnodze znalezionej w Strefie Aktywnego Wypoczynku przy ul. Kopernika. Na miejscu patrol znalazł tą hulajnogę - została ona zabezpieczona i znajduje się do odbioru w siedzibie straży miejskiej.

Oprócz wymienionych interwencji strażnicy w czterech przypadkach interweniowali w sprawie znalezionych rannych ptaków. Każdorazowo ptaki te zostały przewiezione do lecznicy weterynaryjnej. W jednym przypadku była to interwencja w sprawie konia, który znajdował się przy ulicy. Dwie w przypadku bezdomnego psa i kota. W obu przypadkach zwierzęta zostały przewiezione do schroniska dla zwierząt.

W dniach 5-6.08.2017 zabezpieczenie Szczecineckiego Weekendu Biegowego, organizowanego przez Miejski Klub Lekkoatletyczny.

info: Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: