III Szczecinecki Weekend Biegowy rozpoczęty!

  • KW
  • 2017-08-05 15:04:02
III Szczecinecki Weekend Biegowy rozpoczęty!
  • Foto: TV Gawex

Trwa trzeci w historii miasta Szczecinecki Weekend Biegowy. To dwudniowe wydarzenie jest prawdziwą ucztą dla miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu zarówno tych młodszych, jak i starszych.

Szczecinecki Weekend Biegowy zainaugurowało spotkanie biegaczy w ramach Parkrun, czyli inicjatywy cotygodniowego, wspólnego pokonywania dystansu pięciu kilometrów w Parku Miejskim w Szczecinku. Równo o godzinie 9:00 na trasę wyruszyło około 80 uczestników. Natomiast o godzinie 10:00 miłośnicy sportu nordic walking także w ramach imprezy biegowej, pokonali około siedmiokilometrową trasę. Nie zabrakło biegów dla dzieci i młodzieży, które rozpoczęły się o godzinie 11:00. Biegi towarzyszące zyskały sobie wielu zwolenników i trzeba przyznać, że wszyscy doskonale się bawili.

Najważniejsza część Szczecineckiego Weekendu Biegowego zaplanowana jest na jutro, na niedzielę, 6 sierpnia. O godzinie 9:00 wystartuje maraton oraz jeden bieg na 15 kilometrów. Maratończycy przebiegną dookoła trzy razy jezioro Trzesiecko, natomiast biegacze na dystansie 15 km, jeden raz.

Wszystkim życzymy powodzenia!

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: